ponownie do Pana Tomka

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 10 sty 2013, 19:13

Panie Tomku czy ten nowy formularz sprawozdania mpips 03 mocno różni się od pprzedniego? duzo zmian? Nie wiem kiedy będę miała tą aktualizację a chciałabym wiedzieć czy może być coś innego do wypełnienia niż pprzednio.
Z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
~Magdalenka


Napisano: 11 sty 2013, 12:21

W rocznym sprawozdaniu MPiPS-03 ustawodawca wprowadził te same zmiany, które były wcześniej wprowadzone w półrocznym sprawozdaniu (tym bardziej był czas na dostosowanie oprogramowanie do nich, bo już pół roku temu było wiadomo, jakie będą - ale to tak na marginesie).

Głównie były to:
W Dziale 1 \"Zatrudnienie\" dodanie wiersza (nr 3), dotyczącego zatrudnienia inspektorów do spraw nadzoru i kontroli w pomocy społecznej.
W Dziale 2B \"Udzielone świadczenia - zadania własne gmin\" dodanie dwóch wierszy (nr 3 i 4) z podziałem zasiłku stałego na środki własne i dotacje oraz wiersza (obecnie nr 14) do podziału zasiłku okresowego wg powodów, a mianowicie \"innego niż wymienione w wierszach 10 – 13\".
W Dziale 2C (dawniej 2C-1) \"Pomoc mająca na celu życiowe usamodzielnienie...\" brak wykazywania pomocy osobom usamodzielniającym się po opuszczeniu rodziny zastępczej lub całodobowej placówki opiekuńczo-wychowawczej.
Usunięcie Działu 2C-2 \"Rodziny zastępcze\", który przeszedł w całości do ustawy wsparciu rodziny i systemie pieczy zastępczej.


~Tomek

Napisano: 11 sty 2013, 12:31

Magdalenko, wszedłem na ich stronę i chyba nie jest tak źle
http://portal.top-team.pl/programy/tt-pomoc
pozdrawiam
~Tomek

Napisano: 11 sty 2013, 14:45

dziękuję bardzo za pomoc:) pozdrawiam
~Magdalenka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]