raport na potrzeby OZPS

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 20 kwie 2015, 13:47

Jak zrobić raport na potrzeby OZPS tabela dane o korzystających z pomocy społecznej i wsparcia (podział kobiety, mężczyźni, dlugotrwale krzystający, wiek). I czy ktoś opuścił te dane pisząc OZPS?
aja


Napisano: 20 kwie 2015, 15:10

Przy określeniu tych informacji można skorzystać z raportu "Analiza osób objętych pomocą", dostępnego w systemie POMOST Std, pod przyciskiem "Raporty". Należy wykonać tę analizę za cały rok 2014, wybierając opcje: wyliczoną wg objaśnień do sprawozdawczości oraz aby zliczać: podmioty decyzji, a dla posiłków świadczeniobiorców.

Z raportu należy usunąć domyślnie podpowiadane podziały na wiek i płeć, a dodać podział na osoby korzystające długotrwale / nie. Z otrzymanego raportu można przepisać liczbę osób do kolumny "Rok oceny", do wierszy oznaczonych jako "W tym: korzystanie długotrwałe".

Następnie należy usunąć podział na osoby korzystające długotrwale / nie dodać podziały na płeć i wiek, ustawiając przedziały wiekowe 0-17, 18-67, 67 i więcej po czym ponownie wykonać raport za rok 2014. Z otrzymanego raportu można przepisać dane do wierszy "w sekcji "Wybrane kategorie osób".

Uzyskane wyniki będą zgodne ze sprawozdaniem MPiPS-03 wyliczonym wg objaśnień do sprawozdawczości.

pozdrawiam
Tomek
SYGNITY
Starszy inspektor
Posty: 5258
Od: 04 kwie 2007, 11:01
Kraków, Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]