Współpraca systemu POMOST Std z CSIZS Emp@tia

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 26 maja 2015, 11:49

Witam, poniżej zamieszczam link do aktualnej dokumentacji w tym temacie

http://public.sygnity.pl/zabezpieczenie ... 62015-1143

zapraszam do pobrania sobie tego dokumentu aby mieć go pod ręką i sięgać w razie potrzeby, zwłaszcza że na 2 czerwca br. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej planuje udostępnienie weryfikacji informacji o beneficjencie w systemach informatycznych ZUS i Ministerstwa Finansów - zatem posiadacze systemu POMOST Std, posiadającego świadectwo zgodności z wymaganiami MPiPS dotyczącymi tych usług weryfikacji, będą mogli już z nich korzystać, weryfikując oświadczenia Klientów o dochodach, otrzymywanych składkach i świadczeniach z ZUS.

Dokument szczegółowo opisuje również współpracę z terminalami mobilnymi, kwestię korzystania z adresów zgodnych z GUS, aż do poziomu ulic, a także kwestie usuwania dokumentów które mogą być materiałami dowodowymi, zgodnie z wymaganiami MPiPS.

pozdrawiam
Tomek
SYGNITY
Starszy inspektor
Posty: 5270
Od: 04 kwie 2007, 11:01
Kraków, Polska


Napisano: 04 sie 2015, 14:34

No dobra, zacznę pierwszy.

Wprowadzenie durnowatego choćby adresu do korespondencji np. Warszawa, ul. Jawowska 8/51 to jeden komunikat do admina "użytkownik taki-tam wprowadził adres niezgodny z Empatią".
To ja chcę wyprowadzić pomost na prostą. I teraz jest coraz lepiej. Bo muszę pobrać słowniki z Empatii, bo nie wiem, gdzie w Warszawie znajduje się ta ulica. Wchodzę w mazowieckie, Warszawa. Która teraz dzielnica? Szukam po mapach, jest na Bemowie! Ściągam Bemowo. Co to jest?! Karolinka goni Jelonki, żeby nie żarły Chrzanów! Pobieram ulice dla każdego "tego czegoś" bo będzie szybciej niż mapy wertować. Ciekawe, że są dwa Bemowa i jedno jest z ulicami a drugie bez.
Nie ma tej ulicy. To chyba będzie na Woli. Tak, tryumf Woli!
Nauczony doświadczeniem pobieram ulice tylko z Woli. No chyba dziś wypiję piwo po robocie. Jest ulica!
Dla adresu korespondencyjnego musiałem się tyle namęczyć i napocić.
A może jakieś wyszukiwanie ulic w tej Empatii? Jakiś drobny parametr systemowy "Podpowiadaj przypisanie i pobieranie danych terytorialnych z empatii po wpisaniu nieznanego adresu" wszystkim ułatwiłby pracę?
Anzelm Skowronek

Napisano: 05 sie 2015, 16:43

Słowniki terytorialne udostępniane przez Emp@tię mają niestety ten mankament, że nie rozróżniają prawdziwych miejscowości, od tego co na stronie GUS nazywa się "integralnymi częściami miejscowości" - wg tego słownika jedno i drugie to zwykłe miejscowości. Po stronie Pomostu nie mamy żadnej możliwości rozróżnienia jednych od drugich - usługa udostępniana nam przez Wykonawcę Emp@ti nie daje nam takiej możliwości. Zgłaszaliśmy to do Wykonawcy Emp@tii i do wiadomości MPiPS, mamy obiecane że kiedyś to zostanie dorobione i wtedy nie będziemy w Pomoście wyświetlać tych niepotrzebnych "miejscowości" (w konsekwencji np. będzie tylko jedno Bemowo - to z ulicami). A na razie, w przypadku takim jak Twój, najlepiej zgłosić się na serwis z prośbą o pomoc, zawsze chętnie pomagamy i prowadzimy za rękę jak ściągnąć potrzebny słownik z Emp@tii.
pozdrawiam
Tomek
SYGNITY
Starszy inspektor
Posty: 5270
Od: 04 kwie 2007, 11:01
Kraków, Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]