decyzja zmieniająca wszczęcie postepowania?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 07 gru 2016, 14:23

witam
czy przy decyzjach zmieniających dodatek energetyczny w związku z nową stawką ogłoszoną przez ministra, robicie postanowienie o wszczęciu postępowania, informujecie stronę, że zostało wszczęte postępowanie i wydajecie decyzję zmieniającą dopiero 7 dni od odebrania tego zawiadomienia przez stronę gdy nie wniesie uwag?
na jaki artykuł powołujecie się w decyzjach zmieniających:
-163 - inne przepisy szczegółowe ( ale jakie to przepisy?)
-155 - za zgodą strony jeśli przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony ( ale jak kwota się zmniejszy to jaki to interes strony?)
-czy może lepiej w decyzji przyznającej dopisać, że gdy stawka się zmieni dodatek będzie wypłacany w kwocie ogłoszonej w obwieszczeniu i nie zmieniać decyzji?
agab


Napisano: 09 gru 2016, 13:35

Każdy robi inaczej, jedni przyznają dodatek energetyczny do końca kwietnia a od maja wydają nową decyzję bez kolejnego wniosku o DE, inni proszą petentów żeby w maju ponownie składali wniosek. Ja przyznaję na okres przyznania DM, a po ogłoszeniu obwieszczenia wydaję decyzje zmieniające na podstawie art. 163 KPA. Zgodnie z art. 163 KPA ( tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 23) "Organ administracji publicznej może uchylić lub zmienić decyzję, na mocy której strona nabyła prawo, także w innych przypadkach oraz na innych zasadach niż określone w niniejszym rozdziale, o ile przewidują to przepisy szczególne." Obwieszczenie Ministra Energii jest przepisem szczególnym. Nie trzeba wszczynać postępowania. Robię tak jak mnie uczono na szkoleniu. Pozdrawiam.
pusia

Napisano: 20 gru 2016, 14:37

oczywiście, że decyzje wydaje się na okres przyznanego dodatku mieszkaniowego, jednakże nie dłużej niż do 30.04.2016 r. Jakie decyzje zmieniające, jakie wszczęcia postępowań???!!!!!!!
Ręce opadają, jak czytam rzeczy, dzięki którym utrudniają sobie co niektózy pracę i potem mówią, że jak dużo mają roboty :oops:
pozdrawiam.
sylajolka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]