zmiana decyzji od maja 2017

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 02 mar 2017, 13:24

od 1 maja bedzie nowa wysokosc dod energetycznego . ma ktos jakis praktyczny wzor decyzji zmieniajacej wysokosc dod energetycznego? , praktykuje ze kazda osoba ktora ma dod energetyczny dluzej niz do konca kwietnia to musi jeszcze raz przyjsc z wnioskiem i umowa z zakladem enegetycznym, ale to taka zamorota z tym i czy moze ktos jakos to ogarnia szybciej.??
przemek 82


Napisano: 02 mar 2017, 16:07

Ja wydaję decyzje do kwietnia, potem biorę oświadczenie o zgodzie na zmianę decyzji i wydaje decyzje zmieniającą.
axn5
Praktykant
Posty: 45
Od: 07 maja 2015, 9:27

Napisano: 07 mar 2017, 10:06

Ja zmieniam decyzje na podstawie art. 163 KPA.
DECYZJA xxxxxxxxxxxxxxxxxxx  
Na podstawie art. 104 i 163 KPA (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 23) w związku z art. 5c ust. 4 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. - Prawo energetyczne (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 1059 z późn. zm.), zmieniając decyzję własną nr xxxxxxxxxxxxxxx z dnia xxxxxxxxxxxx

ORZEKAM
zmienić z dniem 2016-05-01:
1. wysokość dodatku energetycznego z kwoty 15,40zł. na kwotę 15,68 zł. miesięcznie.  
UZASADNIENIE
     Dnia xxxxxxxxx złożyła Pani wniosek o dodatek energetyczny, do którego dołączyła Pani: kopię faktury Vat za energię nr xxxxxxxxxxxx z dnia xxxxxxxxxxx oraz kserokopię decyzji przyznającej dodatek mieszkaniowy nr xxxxxxxxxxxxxx z dnia xxxxxxxxxxxxxx, z której jasno wynika, iż został Pani przydzielony dodatek mieszkaniowy od dnia xxxxxxxx do dnia xxxxxxxxx w związku z czym jest Pani odbiorcą wrażliwym i spełniła Pani warunki aby otrzymać dodatek energetyczny. Dnia xxxxxxxxxxxxx decyzją Burmistrza miasta xxxxxxxxx został Pani przydzielony dodatek energetyczny dla gospodarstwa składającego się z dwóch osób w kwocie 15,40 zł. miesięcznie. Zgodnie z art. 5c ust. 4 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawa energetycznego (Dz. U. z 2012 r. poz. 1059 z późn. zm.) - Minister Energii ogłasza, w terminie do dnia 30 kwietnia każdego roku, w drodze obwieszczenia, w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”, wysokość dodatku energetycznego na kolejne 12 miesięcy, biorąc pod uwagę środki przewidziane na ten cel w ustawie budżetowej.
Zgodnie z obwieszczeniem Ministra Energii z dnia 22 kwietnia 2016 r. (M.P. z 2016 r. poz. 411) wysokość dodatku energetycznego obowiązująca od dnia 1 maja 2016 r. do dnia 30 kwietnia 2017 r. dla 2- osobowego gospodarstwa domowego wynosi 15,68 zł miesięcznie. 
    Wobec powyższego należało zmienić wysokość przyznanego dodatku energetycznego od dnia 2016-05-01 na zgodną kwotę określoną w obwieszczeniu. Wprowadzona zmiana nie wpływa na pozostałą treść decyzji. Zgodnie z art. 163 KPA ( tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 23) "Organ administracji publicznej może uchylić lub zmienić decyzję, na mocy której strona nabyła prawo, także w innych przypadkach oraz na innych zasadach niż określone w niniejszym rozdziale, o ile przewidują to przepisy szczególne."
POUCZENIE
Od decyzji niniejszej służy prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Opolu za pośrednictwem tutejszego Organu w terminie 14 dni od daty doręczenia.

 
Otrzymują
1. adresat
2. a/a
pusia

Napisano: 07 mar 2017, 11:47

Pusia, a dlaczego wnioskodawca dołącza fakturę .....
a może kserokopia umowy z dostawcą energii elektrycznej? :o ;)
aga2

Napisano: 07 mar 2017, 12:17

Tak, tak umowa jest już w naszym posiadaniu gdyż ta osoba ma przyznany DE któryś z kolei, a my nie wymagamy umowy za każdym razem jeśli nie uległa ona zmianie, akurat do tego wniosku Pani nie dołączała umowy ponieważ dołączyła ją za pierwszym razem.
pusia

Napisano: 21 lis 2017, 15:19

czyli na jaki okres wydawana jest decyzja pierwsza? do końca kwietnia? wtedy zmiana dotyczy okresu i kwoty?
proszę o pomoc. mam pierwszy raz taką sytuację gdy wnioosek o de i dm mam złożony w listopadzie więc okres obowiązywania powinien przypaść do końca maja 2018.
jak powinna być wydana teraz decyzja na DE? :?: :?:
MmAaRrTtAa
Praktykant
Posty: 10
Od: 28 wrz 2017, 11:06

Napisano: 23 lis 2017, 9:28

Powinna przyznać na pełen okres tj 6 miesięcy czyli od grudnia do maja w takich kwotach jak na ten czas obowiązują. Natomiast w pouczeniu dopisać że: W związku z tym że przyznana wysokość dodatku energetycznego obowiązuje do 30 kwietnia 2018 po ukazaniu się obwieszczenia Ministra Energii w sprawie wysokości dodatku energetycznego od dnia 1 maja 2018 r. niniejsza decyzja zostanie zmieniona w w/w zakresie. Później wydać decyzję zmieniającą tamtą.
a123
Stażysta
Posty: 81
Od: 24 lip 2017, 14:37

Napisano: 23 lis 2017, 15:48

Uważam, iż zmiana decyzji w tym przypadku może nastąpić na podstawie art. 155 kpa, więc przy odbiorze decyzji przyznającej d.e. od 01 grudnia do 31 maja 2018 r. składa oświadczenie, że wyraża zgodę na zmianę tej decyzji w części dotyczącej kwoty d.e. obowiązującej od 01 maja 2018 r. (można przygotować i wydrukować szablon który wymaga każdorazowy jedynie drobnych uzupełnień.
Taki tryb postępowania zaakceptował u mnie prawnik
Zmienia się kwota, wydaję decyzję na podstawie art. 155. Nie zmienia się kwota (tak się 1 raz zdarzyło) nie wydajemy nowej decyzji.
Sabinka
Praktykant
Posty: 46
Od: 21 mar 2017, 12:35

Napisano: 02 maja 2018, 11:23

U mnie prawniczka powiedziała, że jeżeli w decyzji przyznającej dodatek energetyczny (oczywiście zawierający maj następnego roku -czyli w dec. wydawanych od XI)zawrę informację, że od maja na podstawie obwieszczenia Min. En. ulegnie zmianie to wtedy nie muszę wszczynać postępowania ani wystawiać dec. zmieniającej bo jest to przepis szczególny ogólnie dostępny co Wy o tym sądzicie.Od XI TEGO ROKU CHCĘ SIĘ POKUSIĆ I TAK ROBIĆ!!A TERAZ NIESTETY WSZCZYNAM POSTĘPOWANIE I ROBIĘ DEC. ZMIENIAJĄCE I TU SIĘ ZASTANAWIAM CZY W TYM PRZYPADKU JAK TO JEST CZY POTRZEBNA JEST ZGODA!!!??
ULAK
Praktykant
Posty: 22
Od: 05 kwie 2017, 8:00

Napisano: 07 maja 2018, 9:30

pusia pisze:     Dnia xxxxxxxxx złożyła Pani wniosek o dodatek energetyczny, do którego dołączyła Pani: kopię faktury Vat za energię


Z tym nie zgodzę się. Zgodnie z ustawą należy przedłożyć kopię umowy, a nie faktury. nie ma znaczenia czy to pierwszy wniosek czy kolejny. W razie kontroli (a takową już miałam) żądana jest umowa ( a nie faktura) i decyzja od DM. Takie dokumenty sprawdzają. Wartą więc przy każdym wniosku o DE mieć już podpiętą umowę z energii i ostatnią decyzję o DM ( tj. kopię). Unikniecie szukania w poprzednich wnioskach i kserowania zarówno umowy, jak i ostatniej decyzji o DM.
Maxima
Podinspektor
Posty: 1237
Od: 14 kwie 2017, 9:34

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]