18 ROK ŻYCIA

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 21 sie 2014, 13:13

WITAM JAK PRZYZNAWAC TE KARTY DUZEJ RODZINY JEZELI DZIECKO W TYM ROKU BEDZIE MIALO 18 LAT W LISTOPADZIE TO DO LISTOPADA A POZNIEJ O PRZEDLUZENIE KARTY ?? CZY ZGODNIE Z ZASWIADCZENIEM DAC DO KONCA NAUKI W SZKOLE ?? W ROZPORZADZENIU JEST NAPISANE DO 18 ROKU ZYCIA CZYLI GIMNAZJALISTA 12-13 LAT DOSTAJE NA 5 LAT A POZNIEJ PRZEDLUZAM TEZ ZGODNIE Z ZASWIADCZENIEM CO DO SAMYCH ZASWIADCZEN ZE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH JEZELI DZIECKO KONCZY SZKOLE W CZERWCU 2015 A ROK SZKOLNY JEST DO SIERPNIA 2015 TO JAK WPISAC W TEJ KARCIE ??
XYZZZZ


Napisano: 21 sie 2014, 13:25

widze ze każdy ma z tym problem ... Jedno postanowiliśmy w naszym ośrodku ze rok szkolny to rok szkolny czyli 31 sierpień a nie jak wpisują na zaświadczeniach czerwiec/ kwiecień i inne sprawy ale i tak nie wiem czy przyznać do 18 roku zycia a później przedluzyc karte zgodnie z zaświadczeniem czy jeżeli mam takiego 16/17 latka i mam już zaświadczenie ze szkoły ze ukończy w 2017 to czy z atutomatu przyznać do 2017 roku a nie do nia 18 rż
XYZZZZ

Napisano: 21 sie 2014, 13:31

nie robisz tak jak postanowiliscie w Ośrodku...
jeśli na zaświadczeniu jest napisane "Pan X jest uczniem danej szkoły w roku szkolnym 2014/2015..." to wtedy karta do 31 sierpnia 2015r. a jeśli szkoła napisze, że przewidywany termin zakończenia szkoły to 30.04.2015r. to wtedy zgodnie z datą na zaświadczeniu
co do drugiej części pytania- przy wprowadzaniu wniosku jest zakładka- "dziecko przed 18 rokiem zycia z zaświadczeniem ze szkoły" i wtedy przyznajesz do daty na żaświadczeniu
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa
Julian Tuwim
mała mii
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1429
Od: 08 maja 2014, 9:26
lubelskie

Napisano: 21 sie 2014, 15:32

§ 7.1 pkt. 4 dziecku powyżej 18 roku życia- odpowiednio do końca roku szkolnego lub akademickiego, w którym jest planowane ukończenie nauki w danej placówce, zgodnie z terminem wskazanym w zaświadczeniu. To nie rozumiem dlaczego wydajecie karty np. do 30.04 a nie 31.08?
agaw
Stażysta
Posty: 62
Od: 22 mar 2010, 15:59
Kołbiel, Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]