Karta Dużej Rodziny a zamieszkiwanie w Niemczech

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 20 lip 2017, 14:12

Czy w przypadku Polaków zamieszkujących w Niemczech mających miejsce zameldowania w Polsce można przyznać kartę dużej rodziny ?
Iwona28
Stażysta
Posty: 162
Od: 09 cze 2017, 8:06


Napisano: 20 lip 2017, 14:51

nie
Ustawa z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. poz. 1863, z późn. zm.) określa warunki, jakie członkowie rodzin wielodzietnych muszą spełnić aby móc korzystać z korzyści jakie daje ogólnopolska Karta Dużej Rodziny. Zgodnie z art. 5 pkt 1 w/w ustawy prawo do posiadania Karty przysługuje członkowi rodziny wielodzietnej, który jest osobą posiadającą obywatelstwo polskie, mającą miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. - cyt. z decyzji
Bialka
Praktykant
Posty: 47
Od: 05 lip 2017, 12:04


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]