nowa karta dla studenta (rodzeństwo utraciło prawo do kdr)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 26 wrz 2017, 12:24

matka 3 lata temu składała wniosek o kdr dla trojga dzieci - 2 starszych studiowało wtedy a najmłodsza córka uczyła się w liceum. obecnie dwoje starszych dzieci nie uczy się już, ich karty straciły ważność, natomiast najmłodsza córka skończyła liceum i idzie od października na studia, chce mieć nową kartę bo poprzednia też straciła ważność. rodzice mają prawo na stałe a jak jest z tą córką? ma prawo mimo, że jej rodzeństwo już się nie uczy? w tym momencie w rodzinie jest tylko jedno dziecko... proszę o pomoc
j1234
Praktykant
Posty: 3
Od: 26 wrz 2017, 12:12


Napisano: 26 wrz 2017, 12:26

oczywiście, ma prawo
ona1
Stażysta
Posty: 139
Od: 25 cze 2014, 8:59

Napisano: 26 wrz 2017, 12:48

a z którego art. to wynika? bo chyba nie z art. 6 ust. 3? :(
j1234
Praktykant
Posty: 3
Od: 26 wrz 2017, 12:12

Napisano: 26 wrz 2017, 12:53

art 6 ust 3, jak również można to wywnioskować z art. 6 ust 4 - skoro nowo narodzone dziecko ma prawo do karty, to również stare dziecko ma prawo do przedłużenia
ona1
Stażysta
Posty: 139
Od: 25 cze 2014, 8:59


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]