ZKDR-04 - czy dla każdego dziecka należy wypełnić ten druk o

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 02 sty 2018, 16:20

ZKDR-04
Nie rozumiem tego formularza...
INFORMACJA O OSOBACH, KTÓRE BĘDĄ MOGŁY WYŚWIETLAĆ KARTĘ ELEKTRONICZNĄ NA SWOICH URZĄDZENIACH MOBILNYCH - składa go wnioskodawca,
DANE OSOBY, KTÓREJ DOTYCZY OŚWIADCZENIE - rozumiem, że osobą której dotyczy oświadczenie jest dziecko???
i dalej
DANE RODZICA LUB MAŁŻONKA RODZICA, KTÓRY BĘDZIE MÓGŁ WYŚWIETLAĆ NA SWOIM URZĄDZENIU MOBILNYM KARTĘ OSOBY, KTÓREJ DOTYCZY OŚWIADCZENIE - 4x ???

Ktoś może jaśniej??
Anna Petrycka
Praktykant
Posty: 11
Od: 02 sty 2018, 15:35


Napisano: 02 sty 2018, 17:14

Załącznik ZKDR-04 składa się z trzech sekcji. W sekcji pierwszej "Dane wnioskodawcy" powinna zostać wprowadzona osoba składająca wniosek, ta sama która wpisana jest w sekcji "Wnioskodawca" na głównym wniosku. W sekcji drugiej "Dane osoby, której dotyczy oświadczenie" należy wprowadzić dane osoby dla której wnioskujemy o kartę elektroniczną. Jeżeli o kartę wnioskujemy dla dziecka należy wpisać tu dane dziecka. Numer telefonu i adres e-mail mogą zostać tutaj wprowadzone od rodzica jeżeli dziecko nie posiada własnego. W sekcji trzeciej "Dane rodzica lub małżonka rodzica, który będzie mógł wyświetlać na swoim urządzeniu kartę" należy wpisać tych rodziców, którzy chcą na swoim telefonie widzieć kartę dziecka z sekcji "Dane osoby, której dotyczy oświadczenie". W sekcji trzeciej nie trzeba wypełniać wszystkich pól. Jeżeli dziecko nie chce udostępniać karty rodzicom pola trzeba zostawić puste. Dodam jeszcze, że załącznik ZKDR-04 należy złożyć dla każdej osoby dla której wnioskujemy o kartę elektroniczną.
Herka
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 245
Od: 02 sty 2018, 17:03

Napisano: 04 sty 2018, 10:23

Będę dziś wprowadzać pierwszy wniosek o obie formy karty. Jak myślicie przy kim trzeba postawić fistaszka na załączniku ZKDR-4 w miejscu PREZENTUJ KARTĘ ELEKTRONICZNĄ OSOBIE< KTÓREJ DOT> OŚWIADCZENIE".
Czy myślicie podobnie, że ten fistaszek powinien byc wstawiony przy kazdej osobie, która ma smartfona i chce miec dostęp do aplikacji mobilnej? Również niepełnoletniego dziecka?
Pomóżcie. Bo pomóc wypełnić ludziom ten cholerny wniosek to jedno a wklepanie tego do systemu to moze byc dramat
mkaz
Referent
Posty: 459
Od: 12 cze 2014, 9:41

Napisano: 04 sty 2018, 12:44

mkaz pisze:Będę dziś wprowadzać pierwszy wniosek o obie formy karty. Jak myślicie przy kim trzeba postawić fistaszka na załączniku ZKDR-4 w miejscu PREZENTUJ KARTĘ ELEKTRONICZNĄ OSOBIE< KTÓREJ DOT> OŚWIADCZENIE".
Czy myślicie podobnie, że ten fistaszek powinien byc wstawiony przy kazdej osobie, która ma smartfona i chce miec dostęp do aplikacji mobilnej? Również niepełnoletniego dziecka?
Pomóżcie. Bo pomóc wypełnić ludziom ten cholerny wniosek to jedno a wklepanie tego do systemu to moze byc dramatW piśmie MRPiPS na stronie 3 jest wyraźnie napisane, że dziecko, jako właściciel karty, będzie mogło wizualizować ją na swoim urządzeniu, ale również wskazać rodziców. Dziecko nie będzie mogło wyświetlać kart innych członków rodziny- jedynie swoją własną.
wrrr
Praktykant
Posty: 20
Od: 11 kwie 2017, 10:47

Napisano: 04 sty 2018, 12:58

tak tak to rozumiem, ale czy powinien byc na wniosku ten fistaszek u każdego członka rodziny w miejscu PREZENTUJ KARTĘ ELEKTRONICZNĄ OSOBIE< KTÓREJ DOT> OŚWIADCZENIE".
Bo ten druk jest wypisywany tez na kazde dziecko i przy nim na dole trzeba wpisac osoby, które maja te kartę widzieć (tzn,. rodzice).
Chodzi mi o to co to znaczy PREZENTUJ... tzn. udostepnij w aplikacji czy co?
mkaz
Referent
Posty: 459
Od: 12 cze 2014, 9:41

Napisano: 04 sty 2018, 14:25

Załącznik ZKDR-04 należy wypełnić dla każdej osoby dla której wnioskujemy o kartę elektroniczną. Jeżeli wypełniamy wniosek np. dla rodzica to w sekcji "PREZENTUJ KARTĘ ELEKTRONICZNĄ OSOBIE KTÓREJ DOTYCZY OŚWIADCZENIE" zaznaczamy TAK (czyli ptaszek przy tym polu). Oznacza to, że rodzic swoją kartę chce widzieć na swoim telefonie.

W przypadku dziecka jeżeli posiada swój telefon i chce z niego korzystać to w sekcji "PREZENTUJ KARTĘ ELEKTRONICZNĄ OSOBIE KTÓREJ DOTYCZY OŚWIADCZENIE" zaznaczamy TAK (czyli ptaszek przy tym polu). Dodatkowo kartę tego dziecka możemy udostępnić rodzicom i robimy to w sekcji "Dane rodzica lub małżonka rodzica, który będzie mógł wyświetlać na swoim urządzeniu kartę".

W przypadku dziecka, które nie posiada swojego telefonu (jest za małe) to w sekcji "PREZENTUJ KARTĘ ELEKTRONICZNĄ OSOBIE KTÓREJ DOTYCZY OŚWIADCZENIE" zaznaczamy NIE (czyli brak ptaszka przy tym polu). W takim przypadku kartę tego dziecka musimy udostępnić jakiemuś rodzicowi i robimy to w sekcji "Dane rodzica lub małżonka rodzica, który będzie mógł wyświetlać na swoim urządzeniu kartę". Dla tego dziecka mimo wszystko musimy wpisać jakiś numer telefonu na który zostanie wysłany kod aktywacyjny. Jeżeli dziecko telefonu nie posiada podajemy telefon i mail rodzica.
Herka
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 245
Od: 02 sty 2018, 17:03

Napisano: 05 sty 2018, 10:25

Rewelacyjne wyjaśnienie, DZIĘKI!!!
mkaz
Referent
Posty: 459
Od: 12 cze 2014, 9:41


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]