"mają LUB mieli na utrzymaniu ŁĄCZNIE" - nowe brzmienie usta

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 10 sty 2019, 22:25

no to dzieląc włos na czworo w jakim celu jest słowo łącznie. Poniżej treść tego przepisu z wyrazem łącznie i bez tego wyrazu

"Prawo do posiadania Karty przysługuje członkowi rodziny wielodzietnej, przez którą rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci bez względu na ich wiek."

"Prawo do posiadania Karty przysługuje członkowi rodziny wielodzietnej, przez którą rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają lub mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci bez względu na ich wiek."

PO co zatem jest słowo "łącznie" skoro bez tego słowa również efekt jest taki sam. Chyba rozumiem tego szkolącego, że miał wątpliwości. Ja bym miał. Chociaż osobiście skłaniam się do wniosku, że słowo łącznie raczej należy interpretować w ten sposób, że nie muszą to być ich wspólne dzieci, a mogą być dziećmi odrębnymi każdego z małżonków, a łącznie czyli razem ich jest trójka. Chociaż nie dam sobie za to głowy uciąć
tko
Praktykant
Posty: 42
Od: 13 wrz 2018, 12:25


Napisano: 11 sty 2019, 13:45

Witam. "Łącznie" dotyczy rodziców lub małżonków, a nie dzieci, stąd wystarczy jak dziecko urodziło się żywe, by je uznać przyznania karty. Taka jest zresztą interpretacja Ministerstwa w przesłanej w SI-KDR informacji.
Zatem jeżeli małżonek rodzica (zgodnie z inf. z Ministerstwa to każdy który nie ma min. 3 dzieci swoich) nie oświadczy, że miał na utrzymaniu łącznie z rodzicem min. trójki dzieci nie może otrzymać karty. Ja proszę o dopisywanie tego zdania na ZKDR-03 w przypadku, gdy nie jest wpisana min trójka dzieci i małżonek nie chce wpisać dziecka, do którego nie ma praw rodzicielskich.

Pozdrawiam
PoskoM
Praktykant
Posty: 1
Od: 11 sty 2019, 13:38

Napisano: 11 sty 2019, 18:43

Sprawa się wyjaśniła już jakiś czas temu, bo Ministerstwo łaskawie się odezwało i wysłało stosowną informację (oczywiście baaardzo bezpieczną dla nich) na SI KDR. Także temat do zamknięcia.
perfect00stranger
Praktykant
Posty: 9
Od: 01 sty 2019, 19:01

Poprzednia

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]