2 dzieci + dziecko pełnoletnie z orzeczeniem o umiarkowanym

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 14 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 09 sty 2019, 12:09

DirtyFranco ->>> faktycznie... ale delikatnie rzecz ujmując... trochę to pokręcone... ehhhh….
kasia c
Praktykant
Posty: 38
Od: 28 cze 2017, 8:15


Napisano: 10 sty 2019, 10:21

Aktualnie obowiązuje wytyczne:
W dniu 1 stycznia 2019 r. weszła w życie art. 4 ust. 2b, w następującym brzmieniu wynikającym z ustawy z dnia 7 lipca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin oraz ustawy z dnia 6 grudnia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy skuteczności egzekucji świadczeń alimentacyjnych:
„Prawo do posiadania Karty przysługuje odpowiednio dziecku:
1) w wieku do ukończenia 18. roku życia;
2) w wieku do ukończenia 25. roku życia - w przypadku gdy dziecko uczy się w:
a) szkole - do dnia 30 września następującego po końcu roku szkolnego,
b) szkole wyższej - do dnia 30 września roku
- w którym jest planowane ukończenie nauki zgodnie z oświadczeniem, o którym mowa
w art. 10 ust. 4 pkt 4;
3) bez ograniczeń wiekowych – w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem
o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.”
Herka
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 429
Od: 02 sty 2018, 17:03

Napisano: 11 sty 2019, 13:03

czy w końcu należy się karta dzieciom jeśli dwoje uczy się i nie ukończyli 25 lat a 1 dziecko się nie uczy ale ma orzeczenie o niepełnosprawności?
Monica
Stażysta
Posty: 61
Od: 20 cze 2014, 16:53

Napisano: 12 sty 2019, 10:08

tak należy się.
Na wczorajszym szkoleniu we Wrocławiu szkolący powiedział, że w ustawie z 2017 r. którą był pierwotnie zmieniany przepis art. 4 ust. 1 zapomniano dodać zapisu o dzieciach z orzeczeniem i kiedy zaczęto im zwracać na to uwagę to ustawą z dnia 6 grudnia 2018 r. dodano do art. 4 ust. 1 zapis także o dzieciach o treści:
3)bez ograniczeń wiekowych - w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Zatem w tym przypadku się należy. Posługujesz się jeszcze starym brzmieniem ustawy, który od 1 stycznia się zmienił.
tko
Praktykant
Posty: 40
Od: 13 wrz 2018, 12:25

Poprzednia

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 14 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]