nieprawidlowo zlozone wnioski elektroniczne a walidacja

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 08 sty 2019, 11:01

Pytanie m.in. do Herka, czy wy jako serwis macie wpływ na walidacje umieszczane we wniosku o KDR elektronicznym? Ale też pytanie kieruje do innych użytkowników, co zrobić w takiej sytuacji - niepoprawne wypełnianie wniosków elektronicznych. Co jeśli ktoś złozył wniosek dla siebie jako rodzica który miał na utrzymaniu 3 dzieci, no i wybrał dla 2 dzieci że wnosi o przyznanie karty, dla 1 ze nie wnosi bo nie spełnia warunków ustawy, siebie zaznaczył jako rodzica, a drugą osobę jako małżonka - gdzie też jest błędem bo powinien być rodzicem. Generalnie czy jest jakiś wpływ na nałożenie walidacji aby wniosek gdzie jest jedno dziecko na które się nie wnosi bo nie spełnia warunków ustawy od razu nie pozwalało wnosić na pozostałą dwójkę? Ludzie się nie orientują, klikają co popadnie, byle złożyć. Da rade coś z tym zrobić, aby nie dochodziło do takich sytuacji?

Ja na pewno zaproszę Panią/Pana aby to było poprawione, albo po prostu będę zmuszony wydać odmowną decyzję dla dzieci. Tylko generalnie jest to dokładanie nam roboty. Miałem kilka takich wniosków elektronicznych - ŻADEN NIE ZOSTAŁ WYPEŁNIONY POPPRAWNIE.
michu95
Referent
Posty: 448
Od: 17 cze 2016, 12:10


Napisano: 08 sty 2019, 12:39

michu95 pisze:Pytanie m.in. do Herka, czy wy jako serwis macie wpływ na walidacje umieszczane we wniosku o KDR elektronicznym? Ale też pytanie kieruje do innych użytkowników, co zrobić w takiej sytuacji - niepoprawne wypełnianie wniosków elektronicznych. Co jeśli ktoś złozył wniosek dla siebie jako rodzica który miał na utrzymaniu 3 dzieci, no i wybrał dla 2 dzieci że wnosi o przyznanie karty, dla 1 ze nie wnosi bo nie spełnia warunków ustawy, siebie zaznaczył jako rodzica, a drugą osobę jako małżonka - gdzie też jest błędem bo powinien być rodzicem. Generalnie czy jest jakiś wpływ na nałożenie walidacji aby wniosek gdzie jest jedno dziecko na które się nie wnosi bo nie spełnia warunków ustawy od razu nie pozwalało wnosić na pozostałą dwójkę? Ludzie się nie orientują, klikają co popadnie, byle złożyć. Da rade coś z tym zrobić, aby nie dochodziło do takich sytuacji?

Ja na pewno zaproszę Panią/Pana aby to było poprawione, albo po prostu będę zmuszony wydać odmowną decyzję dla dzieci. Tylko generalnie jest to dokładanie nam roboty. Miałem kilka takich wniosków elektronicznych - ŻADEN NIE ZOSTAŁ WYPEŁNIONY POPPRAWNIE.dokładnie tak jest, ludzie się namęczą nad tym wnioskiem, a i tak nigdy dobrze nie będzie, ale kto by to przewidział, przecież ci na dole muszą się jakoś wygrzebać z tego co na nich z góry spada, jakoś to ogarną i coś tam wymyślą, w końcu za wszystko sa odpowiedzialni, 5 zeta nikt za nic nie daje :p a tak na poważnie może oświadczenie petenta z prośbą o naniesienie konkretych zmian w jego wniosku elektronicznym? Jakoś trzeba improwizować :/
"To err is human, to forgive is divine"
ubu
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 878
Od: 27 lip 2017, 11:31

Napisano: 09 sty 2019, 16:06

Też jestem ciekawa. 90% wniosków elektronicznych zawiera właśnie takie błędy. Wydzwaniam do ludzi, ale to ryzyk fizyk czy przyjdą i poprawią. Później pozostaje tylko wezwanie do uzupełnienia, poprawienia wniosku.
domi26
Stażysta
Posty: 141
Od: 02 sie 2018, 13:20

Napisano: 10 sty 2019, 10:27

@michu95 @ubu Jako wykonawca SI KDR nie odpowiadamy za formularz wniosku elektronicznego i to jakie są na niego nałożone walidacje. Formularz dostępny jest na PIU i odpowiada ze niego zupełnie inna firma.

Co do dużej liczby złożonych błędnie (pod względem merytorycznym) wniosków elektronicznych poinformowałam o tym Ministerstwo. Nie od nas jednak zależy czy walidacje zostaną czy nie nałożono.
Herka
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 561
Od: 02 sty 2018, 17:03

Napisano: 11 sty 2019, 12:09

spoko spoko, ministerstwo zapewne też nie nadąża za upychaniem rzeczy w dół, taki natłok biurokracji, gdzie się nie spojrzy to coś wybija :lol:
"To err is human, to forgive is divine"
ubu
Awatar użytkownika
Starszy referent
Posty: 878
Od: 27 lip 2017, 11:31


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]