Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 10 sty 2019, 18:26

Mam pytanie co w przypadku gdy kobieta składająca wniosek (matka dorosłych dzieci i jednego nieletniego) miała czasowo ograniczoną władzę rodzicielską w stosunku do tego dziecka niepełnoletniego - już zresztą ją odzyskała czy jej się należy czy nie karta?
nowa26
Praktykant
Posty: 21
Od: 09 mar 2018, 9:36


Napisano: 10 sty 2019, 22:02

zgodnie z przepisem art. 4 ust. 3 ustawy Prawo do posiadania "Karty nie przysługuje rodzicowi, którego sąd pozbawił władzy rodzicielskiej lub któremu sąd ograniczył władzę rodzicielską przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej, chyba że sąd nie pozbawił go władzy rodzicielskiej lub jej nie ograniczył przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej w stosunku do co najmniej trojga dzieci."
Zatem karta nieprzysługuje gdy odebrano dzieci trwale tzn. osoba ta tych dzieci już nie odzyskała do ich pełnoletności. Zatem jeżeli, jak piszesz, odzyskała tę władzę wobec tego niepełnoletniego dziecka to karta jej będzie przysługiwała
tko
Praktykant
Posty: 42
Od: 13 wrz 2018, 12:25


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]