nowy wniosek o kdr na 2 dzieci które posiadają karty

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 27 cze 2019, 13:03

witam, chcę zapytać o jak wprowadzić do systemu si kdr.
Otórz w marcu tego roku były mąż kobiety złożył wniosek o kdr w formie tradycyjnej na siebie , obecnej żony oraz trójki dzieci ( jedno dziecko wspólne z obecną żoną ) i dwoje dzieci z byłą żoną. Karty zostały wydane.
Teraz była żona przychodzi do mnie po wniosek o karty dużej rodziny , bo jest również matką trojga dzieci.
Jedno z dzieci ma z innym partnerem ( na to dziecko ma zasądzone alimenty ) i dwoje dzieci ma byłym mężem ( na te właśnie dwoje dzieci były już złożone wnioski i karty są wydane ) . Pytanie:
jak ma wypełnić wniosek o kdr na tę dwójkę dzieci, które mają już karty ( czy ma zaznaczyć, że nie wnosi na te dzieci o kdr ? ) a w systemie jak to zrobić czy zaznaczyć że nie wnosi na te dzieci o kdr ? . Jak tak zaznaczę, czy wogóle system przyzna mi karty dla matki i tego jednego dziecka ?
dodatkowo ta dwójka dzieci nie ma kart elektronicznych a teraz matka chce dla siebie i dzieci elektroniczne karty . Czy dla tej dwójki dzieci w zarządzaniu kartami mogę gdzieś dopisać jeszcze matkę, której mogłabym uaktywnić wizualizację karty ? jak to mam zrobić /?
opsSR34
Referent
Od: 30 lip 2017, 14:56

Napisano: 27 cze 2019, 13:06

i dodatkowe pytanie czy jeśli mogłaby zawnioskować o domówienie 2 formy kart dla tej dwójki dzieci to musi zapłacić ?
opsSR34
Referent

Napisano: 27 cze 2019, 13:19

W marcu karty tradycyjne (KDR) otrzymali:
- ojciec,
- nowa żona,
- 1 dziecko wspólne,
- 2 dzieci z poprzedniego związku ojca.

Teraz wniosek został złożony o karty tradycyjne (KDR) i elektroniczne (mKDR) dla:
- matki,
- 1 dziecka z innym partnerem,
- 2 dzieci z poprzedniego związku (posiadające karty).

Moim zdaniem nowy wniosek powinien wyglądać tak:
- matka - przyznanie karty jako uzupełnienie rodziny (KDR i mKDR),
- 1 dziecko - przyznanie karty jako uzupełnienie rodziny (KDR i mKDR),
- 2 dzieci - dodatkowa forma karty (mKDR).

Na pytanie o połączenie rodzin powinno zaznaczyć się, że jest to ta sama rodzina. Dla dwójki dzieci powinna być wniesiona opłata, ponieważ ich pierwsza forma była przyznana po 1.01.2018.
Herka
Awatar użytkownika
Starszy referent
Od: 02 sty 2018, 17:03

Napisano: 28 cze 2019, 11:49

do Herki !!
wniosek kobiety , która jest rozwiedziona z ojcem swoich dwóch dzieci ma być uzupełnieniem rodziny byłego męża ? przecież były mąż ma już nową rodzinę , inną żonę , z którą ma wspólne dziecko . Czy dla tej kobiety ma być zaznaczona opcja " nowa rodzina " czy jak ? i dla tej dwójki dzieci z byłym mężem ma być wnoszę o dodatkową formę Kart ?? czy za jedną kartę elektroniczną opłata wynosi 9,21 zł . W przypadku mojego wniosku będzie to 2 x 9,21 zł = 18,42 zł ?
A jeśli kobieta zrezygnuje z wnioskowania o karty elektroniczne dla tej dwójki dzieci to we wniosku ma zaznaczyć nie wnoszę o kdr ??
opsSR34
Referent

Napisano: 28 cze 2019, 12:17

opsSR34 pisze:wniosek kobiety , która jest rozwiedziona z ojcem swoich dwóch dzieci ma być uzupełnieniem rodziny byłego męża ? przecież były mąż ma już nową rodzinę , inną żonę , z którą ma wspólne dziecko . Czy dla tej kobiety ma być zaznaczona opcja " nowa rodzina " czy jak?

Jeżeli zarówno kobieta jak jej były mąż chcą mieć dostęp do kart swoich dzieci to muszą być w systemie jedną rodziną. Rodzina w rozumieniu systemy nie jest tym samym co rodzina z punktu widzenia prawa. Nawet po rozwodzie w KDR nie osoby mające wspólne dzieci powinny być zaklasyfikowane do tej samej rodziny.

opsSR34 pisze:dla tej dwójki dzieci z byłym mężem ma być wnoszę o dodatkową formę Kart ?? czy za jedną kartę elektroniczną opłata wynosi 9,21 zł . W przypadku mojego wniosku będzie to 2 x 9,21 zł = 18,42 zł ?

Tak, aktualnie chyba tyle wynosi opłata.

opsSR34 pisze:A jeśli kobieta zrezygnuje z wnioskowania o karty elektroniczne dla tej dwójki dzieci to we wniosku ma zaznaczyć nie wnoszę o kdr ??

Skoro nie będą chciały karty to tak.
Herka
Awatar użytkownika
Starszy referent
Od: 02 sty 2018, 17:03

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]