wniosek na 3 dzieci z czego 2 studiuje

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 01 lip 2019, 10:41

Mam pytanie Pani złożyła wniosek na KDR dla siebie męża i 3 dzieci, tylko że we wniosku jest żeby kaerta była dla niej i męza 2 dzieci studiujacych i jest jedno dziecko rocznik 1995 które nigdzie się nie uczy i zanaczyła mi że dla niego nie chce karty, czy w takim przypadku karta dzieciom studiującym się naleŻy czy też nie ?
sylwia92
Stażysta
Od: 07 sty 2019, 12:30

Napisano: 01 lip 2019, 11:16

W takim przypadku karta przysługuje tylko rodzicom. Powinna zaznaczyć, że wnosi dla siebie i męża ale dla dzieci nie. Nim bym przyjął taki wniosek to bym wytłumaczył i poprosił o przeczytanie zapisu, który jest na wniosku. Jest taki zapis również w ustawie o KDR (może nie słowo w słowo, ale jest). Możesz zawsze się z tą osobą skontaktować.

1) Przez dziecko spełniające warunki wynikające z ustawy o Karcie Dużej Rodziny należy rozumieć dziecko, które w chwili składania wniosku jest w wieku
do 18 roku życia lub w wieku do 25 roku życia, jeżeli uczy się w szkole lub szkole wyższej, bez ograniczeń wiekowych, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o
umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności. Dziecku niespełniającemu warunków wynikających z Karty Dużej Rodziny nie przysługuje prawo
do Karty Dużej Rodziny. Ponadto prawo do posiadania Karty przysługuje dziecku wyłącznie, jeśli w dniu składania wniosku o przyznanie Karty co najmniej
troje dzieci w rodzinie spełnia powyższe warunki.
Rodzicowi/rodzicom oraz małżonkowi rodzica prawo do posiadania Karty przysługuje, jeśli mają lub mieli
łącznie na utrzymaniu co najmniej troje dzieci, bez względu na ich wiek.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2019, 11:20 przez michu95, łącznie zmieniany 1 raz
michu95
Referent
Od: 17 cze 2016, 12:10

Napisano: 01 lip 2019, 11:20

michu95 dziękuję za odpowiedź, no ja też tak myślałam że tylko rodzicom się należy. Byłam akurat na urlopie jak kobieta przyszła z wnioskiem i koleżanka go przyjęła i nie zweryfikowała tego dobrze
sylwia92
Stażysta
Od: 07 sty 2019, 12:30

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]