Za który miesiąc uzyskać? Pomocy

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 15 maja 2019, 8:31

Pani otrzymuje świadczenia 500+
Pierwszą umowę zlecenie wykonywała u pracodawcy od dnia 03.12.2018r. do dnia 31.12.2018r. Nie uzyskiwałam z tego tytułu dochodu ponieważ w następnym miesiącu nastąpiła utrata dochodu.
Od 01.03.2019r. została podpisana kolejna umowa zlecenie z tym samym pracodawcą. Za który miesiąc potrzebne jest zaświadczenie żeby uzyskać dochód i od kiedy odmowa jak przekroczy.
~becia
Praktykant
Posty: 34
Od: 22 mar 2017, 8:48


Napisano: 15 maja 2019, 9:17

No pomiędzy 31.12.2018r a 01.03.2019r. nie ma trzech miesięcy, więc uzysk za drugi miesiąc czyli styczeń, więc dochód zerowy.
Alalala
Starszy referent
Posty: 668
Od: 05 sie 2016, 9:20
woj. pomorskie

Napisano: 15 maja 2019, 11:53

A nie powinno być tak, że bierzemy dochód za kwiecień 2019 r. ?
ala12345
Stażysta
Posty: 71
Od: 10 mar 2017, 12:26

Napisano: 15 maja 2019, 12:07

Brak podstawy do tego, żeby brać dochód za kwiecień. Chociaż to bez sensu i ministerstwo twierdzi inaczej, to drugim miesiącem po uzyskaniu jest styczeń i za styczeń trzeba brać dochód.
Człowiek jest istotą, która całe swe życie trawi na próbach przekonania siebie, że jej istnienie nie jest bezsensowne.
Albert Camus
noteev
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 3094
Od: 30 sty 2016, 12:40

Napisano: 15 maja 2019, 16:28

Jak można brać dochód za styczeń skoro w styczniu nie pracowała? Nie ma uzysku z pierwszej umowy. My bierzemy dochód za kwiecień.
Ulciak
Referent
Posty: 231
Od: 25 lut 2019, 17:43

Napisano: 15 maja 2019, 16:35

A teraz pokaż podstawę prawną do tego, żeby brać dochód z kwietnia...
Człowiek jest istotą, która całe swe życie trawi na próbach przekonania siebie, że jej istnienie nie jest bezsensowne.
Albert Camus
noteev
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 3094
Od: 30 sty 2016, 12:40

Napisano: 16 maja 2019, 9:36

https://www.gov.pl/web/rodzina/podreczn ... samorzadow

według podręcznika dla samorządowców, należy wziąć dochód za kwiecień

str. 16, przykład 14
Szczęście... to otworzyć oczy i nie chcieć ich zamknąć..
jollaa
Starszy referent
Posty: 603
Od: 27 mar 2017, 12:36

Napisano: 16 maja 2019, 9:40

Dla mnie ustawa stoi wyżej niż wytyczne ministerstwa więc ja nadal bym za styczeń brała
Ostatnio zmieniony 16 maja 2019, 9:40 przez Alalala, łącznie zmieniany 1 raz
Alalala
Starszy referent
Posty: 668
Od: 05 sie 2016, 9:20
woj. pomorskie

Napisano: 16 maja 2019, 9:40

Ale ja nie chcę broszury, tylko poproszę podstawę prawną...
Człowiek jest istotą, która całe swe życie trawi na próbach przekonania siebie, że jej istnienie nie jest bezsensowne.
Albert Camus
noteev
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 3094
Od: 30 sty 2016, 12:40

Napisano: 19 maja 2019, 12:42

noteev pisze:A teraz pokaż podstawę prawną do tego, żeby brać dochód z kwietnia...


Art. 5 ust. 4b ustawy o świadczeniach rodzinnych.
Ulciak
Referent
Posty: 231
Od: 25 lut 2019, 17:43

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]