stypendium ze środków unijnych a 500+

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 08 mar 2016, 16:14

Witam

Proszę o informację, czy stypendium stażowe ze środków unijnych wlicza się do dochodu w przypadku 500+? W przypadku zasiłku rodzinnego wliczono mi, chociaż różne OPS-y różnie to interpretują, jak będzie z 500+?

Z góry dziękuję za odpowiedź
gość Iza


Napisano: 09 mar 2016, 12:41

a kiedy otrzymywalas te stypendium stazowe? w 2014r? czy teraz otrzymujesz? ono jest z PUP?
aleala

Napisano: 09 mar 2016, 13:02

gość Iza pisze:Witam

Proszę o informację, czy stypendium stażowe ze środków unijnych wlicza się do dochodu w przypadku 500+? W przypadku zasiłku rodzinnego wliczono mi, chociaż różne OPS-y różnie to interpretują, jak będzie z 500+?

Z góry dziękuję za odpowiedź

jeżeli miałaś wliczone do zasiłku rodzinnego to i do 500 również
art. 2 pkt 1 ustawy: ilekroć w ustawie jest mowa o dochodzie oznacza to dochód w rozumieniu przepisów o świadczeniach rodzinnych
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta
„Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
ewalu
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 9550
Od: 12 maja 2011, 15:17
lubelskie, Polska

Napisano: 09 mar 2016, 13:29

A jak to sie ma do wytłumaczenia w tym temacie, że zwykłe sie liczy do dochodu, a unijne juz nie.
viewtopic.php?f=9&t=207182382
Ubi ius incertum, ibi ius nullum. – gdzie prawo niepewne, tam nie ma prawa
m&m
Podinspektor
Posty: 1070
Od: 16 gru 2014, 14:42

Napisano: 09 mar 2016, 13:41

stypendium unijne nie miesci się w katalogu dochodów ze słownika znaszej ustawy.
***************************************
Człowiek nie jest taki, co by sobie nie poradził:)
POCAHONTAS
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1306
Od: 25 lis 2005, 10:00
Pomorze, Polska

Napisano: 09 mar 2016, 15:12

ale w ustawie nie jest napisane, że unijne nie liczymy , jest tylko, że stypendium staż.
grażyna3

Napisano: 09 mar 2016, 15:43

pod jaki dochód z art. 3 UoŚR podepniesz to stypendium?
***************************************
Człowiek nie jest taki, co by sobie nie poradził:)
POCAHONTAS
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1306
Od: 25 lis 2005, 10:00
Pomorze, Polska

Napisano: 09 mar 2016, 17:21

W 2014 miałam staż z pup ze środków unijnych, teraz pracuję. Zastanawia mnie tylko, dlaczego w jednych ośrodkach dochód ten się wlicza, a w innych, w tym samym przecież kraju, nie wlicza. Zapoznałam się z drukami oświadczeń do 500+ i tam wyszczególnione są źródła dochodów nieopodatkowanych, różne stypendia, ale akurat nie z funduszy unijnych. To pod co to podciagnac ? Pod pomoc bezwrotna?
gość Iza

Napisano: 09 mar 2016, 23:48

Nie wlicza się .
emka

Napisano: 10 mar 2016, 11:50

Nie wlicza się tylko stypendiów naukowych.
Gość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]