kilka pytań

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 26 mar 2016, 12:47

Witam i zwracam się z kilkoma pytaniami. W świadczeniach jestem nowa i nurtuje mnie kilka pytań. Byłabym wdzięczna jeżeli ktoś mi pomoże.
1. Czy trzeba zgłaszać uzysk dochodu jeśli nowe zatrudnienie i tak nie wpłynie na fakt otrzymywania świadczenia. Przykładowo dochód na osobę w 3 osobowej rodzinie w momencie przyznania świadczenia wynosi 500zł. Po jakimś czasie , matka podejmuje pracę na ½ etatu zarabia 800zł netto, więc kryterium nie zostanie przekroczone. Czy mimo tego ma obowiązek zgłoszenia tego zatrudnienia i konieczne jest przeliczenie dochodów i ich zmiana w systemie?
2. Po jakim czasie od podjęci zatrudnienia pobierający świadczenia mają obowiązek zgłoszenia tego faktu? Dopiero jak będzie udokumentowany uzysk z drugiego miesiąca?
3. Czy jest taka opcja, że np ktoś sobie będzie życzył, żeby jego wniosku nie wysyłać do ROPSu mimo, że któryś z rodziców pracuje za granicą i napisze oświadczenie pod odpowiedzialnością karną, że na pewno niczego tam nie pobiera.
4. Jak wygląda sprawa dokumentów w innych językach. Czy wnioskodawcy muszą dostarczać przetłumaczone np. świadectwa pracy czy tłumaczenie należy do Urzędu?
5. Co z dochodami z pracy na czarno? Wpisywane jako dochody nieopodatkowane, na oświadczeniu? Czy udajemy że ich nie ma?
6. Na jakiej podstawie wiemy, że drugi rodzic dziecka wyraża zgodę na pobranie jego dochodów/składek? Jak podpisuje oświadczenia to ok, ale jak go żadne oświadczenia nie dotyczą to co wtedy?
7. Czy może się zdarzyć w takcie trwania okresu zasiłkowego, że przyjdzie np. mąż z żądaniem, żeby na jego dzieci już nie było przyznawane świadczenie bo on sobie już nie życzy (w sytuacji kiedy decyzja jest na żonę).
Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę Wesołych Świąt
karosia


Napisano: 26 mar 2016, 16:58

za szkolenie to się płaci buahahahahahaha
***

Napisano: 26 mar 2016, 18:35

Najpierw trzeba wiedzieć czy warto płacić?
Ubi ius incertum, ibi ius nullum. – gdzie prawo niepewne, tam nie ma prawa
m&m
Podinspektor
Posty: 1070
Od: 16 gru 2014, 14:42


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]