Przegląd dzisiejszych zgłoszeń - tego już nie zgłaszajcie

  
Strona 4 z 28    [ Posty: 276 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 06 kwie 2016, 11:45

i konsultowaliście to z MRPiPS :?: :?:
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta
„Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
ewalu
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 9282
Od: 12 maja 2011, 15:17
lubelskie, Polska


Napisano: 06 kwie 2016, 11:49

Temat był poruszany na spotkaniu z Dostawcami. Wynika to jasno z definicji pierwszego dziecka.
Tomek
SYGNITY
Starszy inspektor
Posty: 5342
Od: 04 kwie 2007, 11:01
Kraków, Polska

Napisano: 06 kwie 2016, 12:11

Nie wypisuj głupot sygnity - to nie ma nic wspólnego z definicją pierwszego dziecka tylko z zapisem art. 5 ust. 2. Zrobiliście bubla w tym zakresie w swoim programie i nie brnijcie w to tylko uszy po sobie i do poprawy, a jak nie wiecie co jest napisane w przepisie to polecam jednak kontakt z ministerstwem
opsopsops

Napisano: 06 kwie 2016, 12:45

Niektórych wypowiedzi nawet nie mam siły komentować ... przykro
Tomek
SYGNITY
Starszy inspektor
Posty: 5342
Od: 04 kwie 2007, 11:01
Kraków, Polska

Napisano: 06 kwie 2016, 13:24

można by zrobic jak ktos pracuje na 1 bazie tj. SR i SW

zeby np. mozna było wyplacac sr na kase/gotowce a sw przelewem ?

bo aktualizuje program sposob wyplaty jezeli ktos SW chce na konto a sr na kase badz na inne konto.


a co do dyskusji na spotkaniu z ministerstwa twierdzili tak jak pisze ewalu. Nawet w podreczniku dla samorzadów dotepnym na stronie mrpips tak napisali.
1986

Napisano: 06 kwie 2016, 13:27

W danych osobowych trzeba to dotychczasowe konto przypisać do modułu SR (a nie jako wspólne) i wtedy przy wczytywaniu wniosków z 500+ z innym kontem, program sobie to rozdzieli tak jak trzeba.
Tomek
SYGNITY
Starszy inspektor
Posty: 5342
Od: 04 kwie 2007, 11:01
Kraków, Polska

Napisano: 06 kwie 2016, 14:00

aaa faktcznie dzieki.

jeszcze zielone pytnie wnioski z epuap to recznie sie wprowadza do programu tj. przepisuje ?

z bankow ładnie importuje
1986

Napisano: 06 kwie 2016, 14:38

BARDZO PROSZĘ PRZEDSTAWICIELA SYGNITY o skonsultowanie z ministerstwem interpretacji art. 5 ust 2. My również poprawiamy ręcznie. Na wszystkich spotkaniach mówiono, że dzieli się w 3 przypadkach tylko kiedy dotyczy to tego właściwego dziecka .
joana1988

Napisano: 06 kwie 2016, 16:14

1986 pisze:aaa faktcznie dzieki.

jeszcze zielone pytnie wnioski z epuap to recznie sie wprowadza do programu tj. przepisuje ?

z bankow ładnie importuje


Wnioski z ePuap tylko ręcznie przepisujemy do systemów dziedzinowych

pozdrawiam
Tomek
SYGNITY
Starszy inspektor
Posty: 5342
Od: 04 kwie 2007, 11:01
Kraków, Polska

Napisano: 06 kwie 2016, 16:17

joana1988 pisze:BARDZO PROSZĘ PRZEDSTAWICIELA SYGNITY o skonsultowanie z ministerstwem interpretacji art. 5 ust 2. My również poprawiamy ręcznie. Na wszystkich spotkaniach mówiono, że dzieli się w 3 przypadkach tylko kiedy dotyczy to tego właściwego dziecka .


My dysponujemy taką opinią, którą przytaczam. Jeśli dysponujecie inną (pisemną) to prześlijcie, wówczas będziemy mieć podstawę do zapytania.

Zgodnie z zapisem ustawy Art. 2 pkt 14 - "pierwsze dziecko - to jedyne lub najstarsze dziecko w rodzinie w wieku do ukończenia 18. roku życia”. Zapis ten oznacza, że jeżeli najstarsze dziecko ukończy 18 lat, to automatycznie pierwszym dzieckiem staje się dziecko kolejne, czyli drugie.

Natomiast zgodnie z zapisem ustawy Art. 5 ust 3 „Świadczenie wychowawcze przysługuje na pierwsze dziecko osobom, o których mowa w art. 4 ust. 2, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 800,00 zł.”

Zgodnie z tymi zapisami w takiej sytuacji (gdy drugie dziecko staje się pierwszym dzieckiem) świadczenie na to dziecko jest przyznawane tylko do ukończenia 18 lat, jeżeli rodzina nie przekracza kryterium dochodowego. Brak wnioskowania na pierwsze dziecko oznacza, że to kryterium jest przekroczone, więc świadczenie się nie należy.

Np.
W przypadku gdy pierwsze dziecko (dziecko A) kończy 18 lat 5 lipca 2016. Oznacza to, że od 5 lipca dziecko drugie (dziecko B) staje się automatycznie pierwszym dzieckiem i od tego dnia świadczenie nie przysługuje, ponieważ rodzina przekracza kryterium dochodowe – czyli nie jest spełniony warunek wymagany przy świadczeniu na pierwsze dziecko.

Dlatego w takim przypadku świadczenie wychowawcze powinno być przyznane na dziecko B tylko do 4 lipca 2016 roku.

Świadczenie na dziecko B nie może być przyznane do końca lipca, ponieważ dziecko B od 5 lipca 2016 jest już pierwszym dzieckiem, a rodzina nie wnioskuje na pierwsze dziecko, gdyż przekracza kryterium dochodowe. Dlatego od dnia 5 lipca 2016 jest odmowa przyznania świadczenia na dziecko B, ponieważ dziecko to w tym okresie jest już traktowane jako dziecko pierwsze.


pozdrawiam
Tomek
SYGNITY
Starszy inspektor
Posty: 5342
Od: 04 kwie 2007, 11:01
Kraków, Polska

PoprzedniaNastępna

  
Strona 4 z 28    [ Posty: 276 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]