JAK OBLICZYĆ DOCHÓD? pROSZĘ

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 07 maja 2016, 17:46

Klient przedstawił:
UMOWĘ O PRACĘ - BYŁ ZATRUDNIONY OD 23.02.2015 DO 22.06.2015 R.oraz
DRUGĄ UMOWĘ O PRACĘ - JEST ZATRUDNIONY OD 23.06.2015 DO 22.06.2017 R.

jAK OBLICZYĆ MU DOCHÓD, POMÓŻCIE BARDZO WAS PROSZĘ.
pAULINA 2


Napisano: 07 maja 2016, 22:16

Dochód za lipiec 2015
Człowiek jest istotą, która całe swe życie trawi na próbach przekonania siebie, że jej istnienie nie jest bezsensowne.
Albert Camus
noteev
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 3094
Od: 30 sty 2016, 12:40

Napisano: 08 maja 2016, 1:05

jeśli nowa umowa jest u tego samego pracodawcy i klient nie miałby świadectwa pracy za okres pierwszej umowy to u nas potraktowalibyśmy to jako kontynuację i wzięlibyśmy zaświadczenie o dochodach za marzec 2015
Nie popełnia błędu tylko ten, kto nic nie robi.
paulina124
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 260
Od: 05 kwie 2016, 18:53

Napisano: 08 maja 2016, 9:47

NO I MASZ BABO PLACEK, klient pyta jakie zaświadczenie ma wziąć i co?
pAULINA 2

Napisano: 08 maja 2016, 10:18

U nas tez takie sytuacje zalatwia sie tak jak pisze paulina124
Sssssssss

Napisano: 08 maja 2016, 10:40

Te różnice to kwestia interpretacji art. 4a i 4b. Na tym forum i w praktyce występują dwie szkoły liczenia dochodu. My bierzemy zawsze aktualny dochód ze względu na wyrażny zapis w ww. art. tego dochodu (czyli dochodu, którego już nie ma) oraz ze względu na to, że każda nowa umowa to nowy stosunek pracy, czyli nowy dochód. Nie ma też żadnego zapisu - ani w ustawie, ani w rozporządzeniu - o wymaganiu świadectwa pracy.
Powiem więcej, mieliśmy nawet interwencję UW w tej sprawie i pozostawiono nam to do własnego uznania, jeśli taka jest nasza interpretacja.
Będę więc się przy tym upierał, chociaż wiem, że wiele jednostek bierze pod uwagę ciągłość zatrudnienia i nie utraca i nie uzyskuje.
Człowiek jest istotą, która całe swe życie trawi na próbach przekonania siebie, że jej istnienie nie jest bezsensowne.
Albert Camus
noteev
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 3094
Od: 30 sty 2016, 12:40

Napisano: 13 cze 2017, 11:40

potwierdzam, tak jest, szkoda że z wychowawczego nie zaciąga dochodów do rodzinnego, dużo ludzi okazało się


gclub
harry56
Praktykant
Posty: 4
Od: 13 cze 2017, 11:09


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]