umowa zlecenie utrata czy uzyskanie

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 10 sie 2016, 11:07

witam proszę o pomoc
umowa zlecenie lub o dzieło podjęta w czasie pobierania ŚW wg opinii szkoleniowców traktuje się jako brak uzyskania oraz brak utraty ponieważ wg KP nie można dostarczyć zaświadczenia od pracodawcy o dochodzie netto za kolejny przepracowany mc .... i nie jest to traktowane jako uzyskanie dochodu bo nie występuję ciągłość
w sumie logiczne jest to jeśli te umowy nie mają ciągłości, no to jakie zaświadczenie?
dochód z tych umów i tak będzie wykazany w skarbówce
czy traktować taka sytuacje jako uzyskanie dochodu? czy tez występuje brak uzyskania brak utraty
kefostan1
Praktykant
Posty: 4
Od: 10 sie 2016, 10:44


Napisano: 10 sie 2016, 11:09

A na jaki okres czasu są te umowy zawierane?
voodoo
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2075
Od: 02 cze 2016, 10:23
Polska B

Napisano: 10 sie 2016, 11:12

na nie pełny mc np: 05.05.2016 do 28.05.2016 a następna 10.06.2016 do 30.06.2016
kefostan1
Praktykant
Posty: 4
Od: 10 sie 2016, 10:44

Napisano: 10 sie 2016, 11:21

czytałam również iż wiele zależy od interpretacji prawnej ustawy: opinie są podzielone zależy jak wcześniej wspomniałam od interpretacji prawnej
kefostan1
Praktykant
Posty: 4
Od: 10 sie 2016, 10:44

Napisano: 10 sie 2016, 11:36

niczego nie doliczasz
6i9
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 2621
Od: 02 mar 2016, 14:01

Napisano: 10 sie 2016, 11:49

Ok :idea:
nie biorę tych dochodów pod uwagę
kefostan1
Praktykant
Posty: 4
Od: 10 sie 2016, 10:44

Napisano: 11 sie 2016, 11:39

wyroku WSA w Warszawie z 18 września 2014 r., I SA/Wa 2090/14; zgodnie z którym biorąc pod uwagę specyfikę rynku pracy – nie można ograniczać się przy wykładni utraty zatrudniania (dochodu) wyłącznie do wykładni literalnej, że utrata zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej to rozwiązanie umowy o pracę z upływem czasu na jaki była zawarta i to szczególnie w sytuacji, gdy od razu zostaje zawarta następna umowa również na określony wymiar czasu. Pewnych pojęć nie można interpretować w oderwaniu od rzeczywistych stosunków panujących na rynku pracy, należy uwzględnić realia gospodarcze i zastosować również wykładnię funkcjonalną i celowościową. Przeciwne stanowisko prowadziłoby do uznania za prawidłową sytuację, w której w skrajnym przypadku osoba, która pracuje nieprzerwanie przez cały rok i przez ten cały rok osiąga dochód - jest traktowana przez organy administracji jako osoba, która nie osiągnęła żadnego dochodu. Taka sytuacja jest w ocenie Sądu nie do przyjęcia.
Valentina

Napisano: 11 sie 2016, 12:21

to w końcu jak z tymi umowami zlecenia? bo już nie wiem

zróbcie ogólnopolską sondę/ankietę i niech zwycięży głos większości
:lol:
pytajnik

Napisano: 22 sie 2016, 11:31

Jak dla mnie umowy o dzieło i umowy zlecenie również podlegają utracie dochodu i uzysku. Zgodnie z art. 3 ust. 23 i 24 "utratą zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej"
ust. 22 "zatrudnieniu lub innej pracy zarobkowej – oznacza to wykonywanie pracy na podstawie stosunku pracy, stosunku służbowego, umowy o pracę nakładczą oraz wykonywanie pracy lub świadczenie usług na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia, umowy o dzieło albo w okresie członkostwa w rolniczej spółdzielni produkcyjnej, spółdzielni kółek rolniczych lub spółdzielni usług rolniczych, a także prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej"
mariola252
Stażysta
Posty: 75
Od: 23 cze 2016, 9:23

Napisano: 23 sie 2016, 10:53

,,05.05.2016 do 28.05.2016"
mariola252 wskaż mi w tej umowie drugi m-c od podjęcia zatrudnienia :shock:
6i9
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 2621
Od: 02 mar 2016, 14:01


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron