Skończona umowa a zasiłek macierzyński

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 10 sie 2016, 13:12

Kobieta składa wniosek na pierwsze dziecko, które urodziło się w lutym. Miała ona umowę o pracę zawarta w 2013,a byla ona do końca maja 2016. Od lutego jest na macierzyńskim, które od czerwca płacone jest z ZUS bo do maja była w stosunku pracy. Moje pytanie brzmi, czy utracić dochód z pracy i przyjąć uzyskać za lipiec? Czy taka sytuacje traktować jako ciągłości?
mgosc
Praktykant
Posty: 14
Od: 30 mar 2016, 18:01
Zajmuję się:


Napisano: 10 sie 2016, 13:27

ja bym traktowała jako ciągłosc
zuzia12345

Napisano: 10 sie 2016, 13:56

Jeżeli po zakończeniu zatrudnienia było świadectwo pracy tj dochód utracony. Macierzyński z ZUS uzyskany. Dochód uzyskany z macierzyńskiego uzależniony od miesiąca pierwszej wypłaty .
Ans
Praktykant
Posty: 12
Od: 10 sie 2016, 13:49
Zajmuję się:

Napisano: 10 sie 2016, 14:02

Ans -no nie byłabym taka pewna, zgodnie z ustawa- uzyskaniem zasiłku macierzyńskiego, o którym mowa w przepisach o ubezpieczeniu społecznym rolników,
zuzai12345

Napisano: 10 sie 2016, 14:18

art. 2 pkt 20 f
Ans
Praktykant
Posty: 12
Od: 10 sie 2016, 13:49
Zajmuję się:

Napisano: 10 sie 2016, 14:27

ans-faktycznie masz racje , zaćmienie
zuzia12345

Napisano: 11 sie 2016, 9:54

Pytanie jeszcze, czy teraz brać dochód z macierzyńskiego za miesiąc czerwiec czy lipiec? Czy w ogóle może za marzec bo zasiłek macierzyński był od lutego?
mario11

Napisano: 11 sie 2016, 11:26

Ważne kiedy nastąpiła pierwsza wypłata zasiłku macierzyńskiego. Dochód uzyskany za miesiąc następujący po miesiącu, w którym nastąpiło uzyskanie dochodu osiągniętego po utracie pracy. Jeżeli w czerwcu pierwsza wypłata z ZUS to za lipiec przeliczyć w sierpniu.
Ans
Praktykant
Posty: 12
Od: 10 sie 2016, 13:49
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]