Błąd pomocy Elmer

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 14 wrz 2016, 10:37

Doradźcie co w takiej sytuacji powinnam zrobić a mianowicie wydałam dobrą decyzję odnośnie odmowy za kwiecień i maj na pierwsze dziecko a przyznanie od czerwca. niestety przez moja nieuwagę w systemie sygnity poszły pieniądze za kwiecień i maj.(dodawałam jeszzcze nowo narodzone dziecko i dlatego tak jest) powinno być wszczęcie postępowania? czy mogę potrącić tą kwotę z przyszłych świadczeń. unieważnienia decyzji nie będzie bo jest dobra.
kamilaxyz
Praktykant
Od: 29 cze 2016, 9:53

Napisano: 14 wrz 2016, 10:42

to masz przykład bezpodstawnego wzbogacenia. Dogadaj się ze stroną, żeby wyraziła zgodę na potrącenie bez odsetek
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 19 wrz 2016, 7:37

to wiem, bardziej mi chodzi o aspekt formalny. jak mi oświadczy, że mogę mu potrącić, to mam zakończyć to decyzją czy jakimś postanowieniem. no i na jaki artykuł sie powołać, że bez odsetek. chodź tutaj jest wzbogacenie a nie nienależnie pobrane świadczenia więc chyba nie może być odsetek. jestem nowa więc proszę o wyrozumiałość.
kamilaxyz
Praktykant

Napisano: 19 wrz 2016, 8:35

bez odsetek. Jak się zgadza to tylko notatka do akt i jego zgoda
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 19 wrz 2016, 8:40

dziękuję bardzo za pomoc :)
kamilaxyz
Praktykant

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]