zaczynam z 500plus proste pytanie prosze o pomoc

Strona 2 z 6    [ Posty: 51 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 02 sty 2017, 16:57

i to ci pozwala na doliczenie alimentów?
Mi się wydaje, że ewentualnie pozostawić wniosek bez rozpatrzenia :D
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 03 sty 2017, 9:24

Prokurator za działanie na niekorzyść dziecka :D
Nie dostaje alimentów i nie poszła do komornika, więc działa na szkodę dziecka.
Po takim postraszeniu grzecznie wpisuje co trzeba i żadnego oświadczenia nie trzeba podważać.
Tak Elmerze, SB i terror. :lol:
"Oko za oko, ząb za ząb, złotówka za złotówkę."
Kodeks Hammurabiego
ludek
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 23 cze 2006, 14:51
Dolny Śląsk, Polska

Napisano: 03 sty 2017, 9:42

Ludek czyli prokuratura dla ciebie za nakłanianie do złożenia fałszywego oświadczenia - na to są paragrafy :lol:
Pomijam inne koskekwencje
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 03 sty 2017, 10:09

Straszyć nikogo nie trzeba, tylko grzecznie uświadomić, że takie są przepisy ustawy i rozporządzenia, które są podstawą naszej pracy. Więc albo to co na wyroku, albo zaświadczenie od komornika, albo w razie braku porozumienia - wezwanko i wniosek bez rozpatrzenia. I po krzyku ;)
Gość

Napisano: 03 sty 2017, 10:34

poczytaj wyroki sądu - to co robisz to przestępstwo
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 03 sty 2017, 10:55

Elmer, O tym przestępstwie powiedz MPiPS....
Btw, kobieta na kontroli z 500 mówiła, że żadne wyroki WSA czy NSA nie są dla nas wiążące, wiąże nas za to ustawa
Gość

Napisano: 03 sty 2017, 11:14

to podpowiedz mi, który zapis ustawy pozwala ci zmuszać kobietę do wpisywania jej alimentów, które nie utrzymywała (tym samym popełniasz przestępstwo) lub do doliczania alimentów wbrew jej oświadczeniu?
Następnym razem w przypadku przekroczenia przez taką osobę kryterium radze namówić stronę na odwołanie. Zobaczycie jak SKO wam pozamiata decyzją.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 03 sty 2017, 12:22

Ale żeś się uparł na to przestępstwo, masz jakąś paranoję :lol: Ja nikogo do niczego zmuszam :)
Gość

Napisano: 03 sty 2017, 13:07

jak nie jak tak, nakłaniasz do pisania nieprawdy w oświadczeniu pod odpowiedzialnością karną.
To co to jest jak nie przestępstwo?
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator

Napisano: 03 sty 2017, 16:03

Jak tak jak nie :P Nikogo nie nakłaniam, jedynie instruuję co i jak 8-)
Gość

PoprzedniaNastępna

Strona 2 z 6    [ Posty: 51 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]