500+ opiekun prawny pilne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 16 sty 2017, 19:27

Witam, czy babcia może złożyć wniosek o świadczenia 500+ rodzinne itd. i poprosić o zawieszenie postępowania do czasu uzyskania wyroku sądu o byciu opiekunem prawnym dla wnuków (dzieci niepełnoletniej córki) Strona złożyła wniosek do sądu o ustanowienie opiekuna dla dzieci ale rozprawa ma być za kilka miesięcy i kobieta jest stratna bo to bliźniaki. Czy może ona złożyć już wniosek by nie stracić miesięcy i poprosić o zawieszenie postępowania?
ewam74


Napisano: 17 sty 2017, 8:34

ewam74 pisze:Witam, czy babcia może złożyć wniosek o świadczenia 500+ rodzinne itd. i poprosić o zawieszenie postępowania do czasu uzyskania wyroku sądu o byciu opiekunem prawnym dla wnuków (dzieci niepełnoletniej córki) Strona złożyła wniosek do sądu o ustanowienie opiekuna dla dzieci ale rozprawa ma być za kilka miesięcy i kobieta jest stratna bo to bliźniaki. Czy może ona złożyć już wniosek by nie stracić miesięcy i poprosić o zawieszenie postępowania?

Raczej nie, bo nie ma dokumentu potwierdzającego że jest opiekunem prawnym.
gopssik

Napisano: 17 sty 2017, 8:41

i tak będziesz musiał wydać decyzję odmowną skoro nie ma dokumentu że jest opiekunem prawnym, nie możesz czekać z wydaniem decyzji w nieskończoność
Angelo

Napisano: 17 sty 2017, 9:41

u mnie w takich przypadkach wniosek składa nieletnia - podpisuje wnioski razem ze swoim rodzicem ...
ew@1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]