koordynacja -pomocy elmer i inni

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 13 mar 2017, 11:46

Otrzymałam z ROPS dokumenty wraz z wnioskiem kobiety złożonym w kwietniu 2016r. ROPS w piśmie odpowiedział ze koordynacja miała miejsce do 31.12.2016r a od stycznia 2017 nie jest organem właściwym do orzekania w sprawie 500 plus. I teraz mam dylemat. Kobieta złożyła w lutym 2017 nowy wniosek i od lutego jej przyznaliśmy. w styczniu nie miała dokumentów do utraty dochodu z zagranicy męża( konflikt między małżonkami) . Dostarczyła je dopiero w lutym 2017 . W kwietniu 2016 r jak składała to maż był za granicą i tam pracował. Co teraz/ Zostawić tak jak zrobiłam od lutego na podstawie tego nowego wniosku a nie tego kwietniowego.?
Tatiana08
Praktykant
Od: 13 mar 2017, 11:37

Napisano: 13 mar 2017, 15:29

w lutym nie powinnas byla zadnego nowego wniosku przyjmowac a jak juz zostal zlozony to go nie rozpatrywac dopoki nie mialas rozstrzygniecia z ROPS w sprawie pierwszego wniosku...przez ten blad narobilas sobie teraz bigosu :) chyba musialabys teraz wystapic do sko o stwierdzenie niewaznosci tej decyzji przyznajacej od lutego i potem ustalic prawo od stycznia na ten wniosek z kwietnia
kb
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 13 mar 2017, 15:31

kb pisze:w lutym nie powinnas byla zadnego nowego wniosku przyjmowac a jak juz zostal zlozony to go nie rozpatrywac dopoki nie mialas rozstrzygniecia z ROPS w sprawie pierwszego wniosku...przez ten blad narobilas sobie teraz bigosu :) chyba musialabys teraz wystapic do sko o stwierdzenie niewaznosci tej decyzji przyznajacej od lutego i potem ustalic prawo od stycznia na ten wniosek z kwietnia

dokładnie, rozpatrujesz na podstawie wniosku złożonym w kwietniu.
nowa11
Starszy referent
Od: 10 mar 2017, 13:11

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]