ELMER PROSZĘ CIĘ O POMOC ZERKNIJ

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 06 kwie 2017, 12:53

zakończyłem Pani wypłatę na 500 + z uwagi na uzyskanie dochodu, świadczenia nie przysługiwały- Pani dostała decyzję o zakończeniu wypłaty od stycznia 2017 r. Teraz przy robieniu sprawozdania zauważyłem, że plan się nie zamknął i kasa leciała.

Pani nie chce się dogadać, kasę już wydała, uważa, że ona nie zawiniła i nie odda ani grosza.

Poradź mi co w tej sytuacji.
zdzwiony500
Praktykant
Od: 06 kwie 2017, 12:45

Napisano: 06 kwie 2017, 13:39

d..pa zbita. Najgorsza z możliwych opcji.
Tak naprawdę to jest bezpodstawne wzbogacenie i pozostaje tylko kodeks cywilny 404-414
Wezwanie do zapłaty i sąd

Możesz próbować robić zwykłe NP na podstawie:
Art. 25. 1. Osoba, która pobrała nienależnie świadczenie wychowawcze, jest obowiązana do jego zwrotu.

2. Za nienależnie pobrane świadczenie wychowawcze uważa się:

1) świadczenie wychowawcze wypłacone mimo zaistnienia okoliczności powodujących ustanie lub zawieszenie prawa do świadczenia wychowawczego albo wstrzymanie wypłaty świadczenia wychowawczego, jeżeli osoba pobierająca to świadczenie była pouczona o braku prawa do jego pobierania;
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 06 kwie 2017, 14:02

właśnie na ten artykuł chciałem się powołać jak się odwoła i SKO uchyli moją decyzję to powołam się na KC
zdzwiony500
Praktykant
Od: 06 kwie 2017, 12:45

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]