Dziecko dobrowolnie u matki sądownie u ojca

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 07 lis 2017, 15:11

Pan złożył wniosek i dołączył postanowienie sądu z którego wynika ze dziecko przebywa przy nim. W między czasie matka zgłosiła ze ojciec marnotrawitaj środku finansowe. Wysłano pracownika na wywiad środowiskowy. Socjalny stwierdził że fakt marnotrawienia środków nie ma miejsca w rodzinie lecz dziecko przeprowadziło się do matki i przebywa u matki. Co w takim razie mam zrobić z gościem przyznać bo jest wyrok i nie ma marnotrawienia czy odmówić bo dziecko dobrowolnie sobie poszło do matki? Trudna sprawa jak cholera. W razie odmowy proszę doradzić jakie artykuły mam stosowac
Avidrock
Stażysta
Posty: 96
Od: 11 maja 2017, 7:48


Napisano: 07 lis 2017, 17:05

To jak pomoże ktoś? Wiem że ciężka sprawa ale co dwie głowy to nie jedna
Avidrock
Stażysta
Posty: 96
Od: 11 maja 2017, 7:48

Napisano: 07 lis 2017, 18:00

wyrok masz, wywiad masz
czy wywiad stwierdza jednoznacznie, że aktualnie dziecko na które wnioskuje ojciec nie mieszka z nim i nie pozostaje na jego utrzymaniu? Wywiad był u ojca? Od kiedy tam mieszka?
w definicji rodziny SW jest zapis, że dzieci mają zamieszkiwać i pozostawać na utrzymaniu.
art. 2 "rodzinie - oznacza to odpowiednio następujących członków rodziny: małżonków, rodziców dzieci, opiekuna faktycznego dziecka oraz zamieszkujące wspólnie z tymi osobami, pozostające na ich utrzymaniu dzieci w wieku do ukończenia 25. roku życia..."
"art. 15 1. Jeżeli w stosunku do osoby ubiegającej się o przyznanie świadczenia wychowawczego lub osoby pobierającej to świadczenie wystąpią wątpliwości dotyczące sprawowania opieki nad dzieckiem, w tym również w przypadku, o którym mowa w art. 22 zbieg prawa do świadczenia, wydatkowania świadczenia wychowawczego niezgodnie z celem lub marnotrawienia świadczenia wychowawczego, organ właściwy oraz marszałek województwa mogą zwrócić się do kierownika ośrodka pomocy społecznej o przeprowadzenie rodzinnego wywiadu środowiskowego, o którym mowa w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2016 r. poz. 930, z późn. zm.), w celu weryfikacji tych wątpliwości.
2. W przypadkach, o których mowa w ust. 1, organ właściwy oraz marszałek województwa mogą wystąpić do ośrodka pomocy społecznej o udzielenie informacji o okolicznościach dotyczących sprawowania opieki nad dzieckiem, marnotrawienia świadczenia wychowawczego lub wydatkowania go niezgodnie z celem, jeżeli informacje te zostały ustalone w rodzinnym wywiadzie środowiskowym przeprowadzonym nie wcześniej niż 3 miesiące przed dniem otrzymania przez ośrodek pomocy społecznej wniosku o udzielenie informacji."
Jak dasz odmowę to wcześniej zawiadomienie do ojca o możliwości zapoznania się z aktami sprawy.
Powodzenia
nowy świerzak
Stażysta
Posty: 67
Od: 10 paź 2017, 16:34

Napisano: 07 lis 2017, 19:56

Bardzo dziękuje za pomoc. czyli daję odmownie. socjalny stwięrdził jednoznacznie że dziecko poszło do matki
Avidrock
Stażysta
Posty: 96
Od: 11 maja 2017, 7:48


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]