Zasiłek macierzyński po ustaniu zatrudnienia

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 12 lis 2017, 14:14

Osoba była zatrudniona do 14 listopada 2016 r. świadectwo, od 15 listopada 2016 r. do nadal pobiera zasiłek macierzyński po ustaniu zatrudnienia. Zasiłek macierzyński za okres od listopada do grudnia 2016 otrzymała w grudniu 2016 r. Przez ile miesięcy podzielić dochód za rok 2016 przez 2 czy przed 1 ?
~~OPS
Stażysta
Posty: 68
Od: 16 gru 2014, 8:19


Napisano: 12 lis 2017, 23:27

Ja bym dzieliła przez dwa bo ma go od listopada i zreszta w grudniu jest wyplata za listopad.Ja tak liczę
aurelia83
Stażysta
Posty: 52
Od: 03 lip 2017, 17:13

Napisano: 13 lis 2017, 0:00

Chwileczkę, dlaczego na dwa?
Jeżeli pierwsza wypłata zasiłku macierzyńskiego była w grudniu, a wiemy, że uzyskaniem dochodu jest zgodnie z ustawą m. in. uzyskanie zasiłku macierzyńskiego przysługującego po utracie zatrudnienia (nie prawa do zasiłku), a zgodnie z art. 7 ust. 2 ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci ,,W przypadku uzyskania dochodu przez członka rodziny lub dziecko pozostające pod opieką opiekuna prawnego w roku kalendarzowym poprzedzającym okres, na jaki ustalane jest prawo do świadczenia wychowawczego, ustalając dochód członka rodziny lub dziecka pozostającego pod opieką opiekuna prawnego, osiągnięty w tym roku dochód dzieli się przez liczbę miesięcy, w których dochód ten był uzyskiwany, jeżeli dochód ten jest uzyskiwany w okresie, na jaki ustalane lub weryfikowane jest prawo do świadczenia wychowawczego.'' to należałoby podzielić na 1. Oczywiście zakładając, że pierwsza wypłata rzeczywiście była w grudniu 2016r.
amm
Stażysta
Posty: 166
Od: 13 mar 2017, 20:26
Mazowsze

Napisano: 20 lis 2017, 12:16

A proszę o podpowiedz, jak prawidłowo liczyć osobie świadczenie rodzicielskie, które miała przyznane od 07-12-2016, w grudniu 2016 r. wypłacono w niepełnej kwocie świadczenie. Czy liczyć tę kwotę która była wypłacona w 2016 i dzielić na 12 miesięcy, czy robić uzyska za styczeń 2017 r.? Proszę o podpowiedz.
Gops456
Stażysta
Posty: 172
Od: 31 sty 2017, 15:36

Napisano: 20 lis 2017, 14:20

Gops456 pisze:A proszę o podpowiedz, jak prawidłowo liczyć osobie świadczenie rodzicielskie, które miała przyznane od 07-12-2016, w grudniu 2016 r. wypłacono w niepełnej kwocie świadczenie. Czy liczyć tę kwotę która była wypłacona w 2016 i dzielić na 12 miesięcy, czy robić uzyska za styczeń 2017 r.? Proszę o podpowiedz.

Litości, ani tak ani tak..... Tu jest uzysk w bazowym od grudnia, czyli dzielisz kwotę wypłaconą z ŚR w grudniu przez 1.
Yozo
Starszy referent
Posty: 606
Od: 13 mar 2017, 22:03
Wlkp

Napisano: 20 lis 2017, 16:25

Tak wiem wiem, już się pogubiłam w tym wszystkim. Dziękuje. Pozdrawiam
Gops456
Stażysta
Posty: 172
Od: 31 sty 2017, 15:36

Napisano: 20 lis 2017, 20:34

~~OPS pisze:Osoba była zatrudniona do 14 listopada 2016 r. świadectwo, od 15 listopada 2016 r. do nadal pobiera zasiłek macierzyński po ustaniu zatrudnienia. Zasiłek macierzyński za okres od listopada do grudnia 2016 otrzymała w grudniu 2016 r. Przez ile miesięcy podzielić dochód za rok 2016 przez 2 czy przed 1 ?

a ja podzieliłabym przez 2, dlatego, że tylko ze wzgledów technicznych ta osoba dostała wyrównanie za dwa miesiące, dlaczego ma być stratna w stosunku do osoby, która pobrała swiadczenia regularnie, czyle przez dwa miesiące.
Ninka12
Stażysta
Posty: 55
Od: 20 lis 2017, 20:15

Napisano: 21 lis 2017, 7:51

Zgadzam się z Ninka12
Mogę się mylić, możesz mieć rację ;)
Paragraf
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 441
Od: 24 mar 2017, 7:54


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]