nienależne pobrane świadczenia

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 15 mar 2018, 9:24

Strona po kilku miesiącach pracy zgłosiła dochód uzyskany, który wiąże się z tym, że pobierała nienależnie świadczenia od października 2017 roku. Wydałam decyzję uchylającą świadczenia oraz o nienależnie pobranych do zwrotu. Teraz strona złożyła ponownie wniosek wraz ze świadectwem pracy informując, że nie pracuje od połowy grudnia 2017 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami świadczenie teraz jej przysługuje. Wobec powyższego - mam wydać decyzję przyznającą wraz z orzeczeniem że świadczenia nienależnie pobrane będą pobierane z bieżąco wypłacanych świadczeń czy zmienić poprzednią decyzję uchylającą świadczenia, tzn. czy zmienić podpunkt dotyczący obowiązku zwrotu świadczeń na taki, że świadczenia bedą potrącone z bieżących wypłat?
gopsssss
Stażysta
Posty: 79
Od: 06 lut 2017, 9:35


Napisano: 15 mar 2018, 9:27

Decyzję przyznającą wydajesz normalnie, a oprócz tego sporządzasz zwykłe pismo informujące, że w związku z przyznaniem świadczeń NP będą potrącane.
komosia
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 356
Od: 26 sty 2018, 15:09

Napisano: 16 mar 2018, 9:52

może decyzją to uregulować?
gopsssss
Stażysta
Posty: 79
Od: 06 lut 2017, 9:35

Napisano: 16 mar 2018, 9:53

Nie... To jest czynność techniczna.
komosia
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 356
Od: 26 sty 2018, 15:09

Napisano: 16 mar 2018, 10:10

mogę prosić o wzór takiego pisma?
gopsssss
Stażysta
Posty: 79
Od: 06 lut 2017, 9:35

Napisano: 16 mar 2018, 10:14

ZAWIADOMIENIE

Kierownik [...] informuje, że zgodnie z art. 25 ust. 7 ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz.U. z 2017 r. poz. 1851 ze zm.) w związku z nabyciem przez Panią prawa do świadczenia wychowawczego z wypłacanego świadczenia będą potrącane kwoty nienależnie pobranego świadczenia wychowawczego.
komosia
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 356
Od: 26 sty 2018, 15:09

Napisano: 16 mar 2018, 10:28

Dziękuję :)
gopsssss
Stażysta
Posty: 79
Od: 06 lut 2017, 9:35

Napisano: 16 mar 2018, 14:54

mam jeszcze pytanie dla upewnienia się. Odnośnie powyższego uchylenie następuje do końca okresu pomimo tego że zgodnie ze świadectwem pracy pracę zakończyła w grudniu 2017?
gopsssss
Stażysta
Posty: 79
Od: 06 lut 2017, 9:35

Napisano: 19 mar 2018, 11:34

gopsssss pisze:mam jeszcze pytanie dla upewnienia się. Odnośnie powyższego uchylenie następuje do końca okresu pomimo tego że zgodnie ze świadectwem pracy pracę zakończyła w grudniu 2017?

a kiedy uchylilas decyzje i kiedy ustalilas nienaleznie pobrane ?
kb
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 7037
Od: 02 lut 2007, 15:50
najładniejsza:), Polska

Napisano: 19 mar 2018, 14:29

w marcu 2018 roku
gopsssss
Stażysta
Posty: 79
Od: 06 lut 2017, 9:35

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]