sko- odwołanie do pon. roz. przekroczenie dochodu

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 11 kwie 2018, 10:04

witam, sytuacja przedstawia się następująco:
rodzina 3 osobowa: mama, tata, dziecko. Mama na urlopie wychowawczym, dochód utracony. Tata bezrobotny, w chwili wydania decyzji. w międzyczasie tata podejmuje zatrudnienie, z czego dochód zgłoszony trochę późno, w konsekwencji czego jest nienależnie pobrane świadczenie. Po wszczęciu decyzja uchylająca i odwołanie strony.
SKO uchyliło w całości i dało do ponownego rozpatrzenia... bo w zaświadczeniu o dochodzie uzyskanym nie jest uwzględnione czy dochód netto został pomniejszony o koszty uzyskania dochodu, w związku z czym niemożliwe było wyliczenie prawidłowego dochodu.
W związku z czym zrobiłam wezwanie klientce żeby doniosła zaświadczenie lub oświadczenie dokumentujące wysokość dochodu osiągniętego za miesiąc następujący po miesiącu, w którym nastąpiło uzyskanie dochodu (tj. listopad 2017 r.) pomniejszonego o koszty uzyskania przychodu, należny podatek dochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenia zdrowotne (dochód w rozumieniu art.3 pkt 1 lit. a ustawy o świadczeniach rodzinnych).
I teraz tak, termin na dostarczenie tego mija dzisiaj. Wypłatę wstrzymuję, ale co dalej? jak rozstrzygnąć całą sprawę?? jaką wydać decyzję? bez rozpatrzenia odpada, wszczęcie było z urzędu i sporawa do ponownego rozpatrzenia. Czy wniosek o udostępnienie danych do pracodawcy to jest dobry pomysł??
qazwsx
Praktykant
Posty: 42
Od: 14 mar 2017, 14:08


Napisano: 11 kwie 2018, 10:21

pisz do pracodawcy.
Jak wstrzymasz to przyjdą
Dixisse me aliquando placuit, tacuisse numquam - Bywało niekiedy, że żałowałem tego, co powiedziałem, nigdy jednak tego, że milczałem
Jedna jest tylko droga, aby pokazać głupcom i durniom własny rozum, a polega ona na tym, by z nimi nie mówić.
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 17592
Od: 07 maja 2014, 7:21

Napisano: 11 kwie 2018, 10:24

A na przyszłość by uniknąć takich sytuacji opracuj sobie własny wzór takiego zaświadczenia o dochodzie uzyskanym.
I taki im dawaj.
A do pracodawcy na jakiej podstawie chcesz pisać ?
Strona ma wezwanie i ma donieść a co zrobi to jej sprawa. :) :)
Pozdrawiam :D
Eswuszka
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 145
Od: 27 kwie 2017, 10:54
woj. lubuskie

Napisano: 11 kwie 2018, 10:28

No na takiej podstawie, że ten dochód ustalić przecież trzeba.
Kryje się coś niedobrego w mężczyznach, którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania. Tacy ludzie albo są ciężko chorzy, albo w głębi duszy nienawidzą otoczenia.
Korowiow
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1055
Od: 05 gru 2016, 8:51

Napisano: 11 kwie 2018, 12:32

dzięki wielkie, a do pracodawcy muszę bo właśnie dochód muszę na jakiejś postawie ustalić, a jeśli chodzi podstawę prawną, na której chcę informację otrzymać no to art. 23 ust. 1 pkt 2 ustawy o ochronie danych osobowych (jest to niezbędne dla zrealizowania uprawnienia lub spełnienia obowiązku wynikającego z przepisu prawa;)no i myślę, że art. 24 ust.2 ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Pracodawcy,... są obowiązani wydawać zaświadczenia niezbędne do ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego.) proszę mnie poprawić, jeśli się mylę.
qazwsx
Praktykant
Posty: 42
Od: 14 mar 2017, 14:08


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]