Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy a 500+ na drugie dziecko

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 23 maja 2018, 12:30

Mam pytanko: Kobitka pobiera świadczenie wychowawcze tylko na drugie dziecko. Dziś zgłasza, że syn (pierwsze dziecko) został umieszczony w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, w związku z tym proszę o podpowiedź bo już zgłupiałam: czy to drugie dziecko nadal pozostaje drugim, czy "staje się" pierwszym? czy może powinnam wykreślić tego chłopca przebywającego w MOW ze składu rodziny? :roll:
nowa11
Starszy referent
Posty: 672
Od: 10 mar 2017, 13:11


Napisano: 23 maja 2018, 12:49

nowa11 pisze:Mam pytanko: Kobitka pobiera świadczenie wychowawcze tylko na drugie dziecko. Dziś zgłasza, że syn (pierwsze dziecko) został umieszczony w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, w związku z tym proszę o podpowiedź bo już zgłupiałam: czy to drugie dziecko nadal pozostaje drugim, czy "staje się" pierwszym? czy może powinnam wykreślić tego chłopca przebywającego w MOW ze składu rodziny? :roll:


tego dziecka się nie uwzględnia więc nie może być w składzie rodziny
swieza(K)
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 162
Od: 02 wrz 2016, 8:39

Napisano: 23 maja 2018, 13:28

swieza(K) pisze:
nowa11 pisze:Mam pytanko: Kobitka pobiera świadczenie wychowawcze tylko na drugie dziecko. Dziś zgłasza, że syn (pierwsze dziecko) został umieszczony w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, w związku z tym proszę o podpowiedź bo już zgłupiałam: czy to drugie dziecko nadal pozostaje drugim, czy "staje się" pierwszym? czy może powinnam wykreślić tego chłopca przebywającego w MOW ze składu rodziny? :roll:


tego dziecka się nie uwzględnia więc nie może być w składzie rodziny

a jak to się ma do definicji rodziny art. 2 pkt 16 ?
Czyscioszka
Stażysta
Posty: 111
Od: 25 kwie 2016, 9:39

Napisano: 24 maja 2018, 8:03

Czy MOW pobiera opłaty od rodziców np. za wyżywienie?
Jeśli pobiera - to nie zapewnia całodobowego utrzymania (mamy taki przypadek).
mops2
Praktykant
Posty: 18
Od: 09 maja 2017, 9:53

Napisano: 12 cze 2018, 15:39

mops2 pisze:Czy MOW pobiera opłaty od rodziców np. za wyżywienie?
Jeśli pobiera - to nie zapewnia całodobowego utrzymania (mamy taki przypadek).

A jeśli rodzice są zobowiązani tylko do zakupu odzieży oraz kieszonkowego? To co wtedy chłopak pozostaje w składzie rodziny?
Czyscioszka
Stażysta
Posty: 111
Od: 25 kwie 2016, 9:39

Napisano: 13 cze 2018, 9:39

Czyscioszka pisze:
mops2 pisze:Czy MOW pobiera opłaty od rodziców np. za wyżywienie?
Jeśli pobiera - to nie zapewnia całodobowego utrzymania (mamy taki przypadek).

A jeśli rodzice są zobowiązani tylko do zakupu odzieży oraz kieszonkowego? To co wtedy chłopak pozostaje w składzie rodziny?


tak nawet zakup ołówków to także wydatek
swieza(K)
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 162
Od: 02 wrz 2016, 8:39


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]