dochód z tytułu akcji czy należy utracić?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 27 gru 2018, 14:40

Czy sprzedaż akcji (akcje spółki która Panią zatrudnia)wiąże się z utrata tego dochodu dochodu dotyczą roku kalendarzowego 2017r. , sprzedaż nastąpiła w lipcu 2017r.Czy to już jest dochód utracony?
Arleta 22
Stażysta
Posty: 85
Od: 22 lis 2017, 14:38


Napisano: 27 gru 2018, 17:39

jaki dokument masz na to?
_Marta
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 98
Od: 27 kwie 2017, 13:02

Napisano: 28 gru 2018, 8:40

Obrót akcjami to nie są żadne dochody uzyskane/utracone. Nie ma czegoś takiego w katalogu dochodów utraconych i uzyskanych. Sprzedaż akcji jest opodatkowana z art. 30b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czyli dla Twoich celów jest to "zwykły" roczny dochód.
"Oko za oko, ząb za ząb, złotówka za złotówkę."
Kodeks Hammurabiego
ludek
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1401
Od: 23 cze 2006, 14:51
Dolny Śląsk, Polska

Napisano: 28 gru 2018, 9:58

liczyłam i dzieliłam na 12
PauPW
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 92
Od: 03 lut 2017, 12:42
woj. mazowieckie

Napisano: 28 gru 2018, 10:15

też liczymy i dzielimy na 12
nowa500
Stażysta
Posty: 93
Od: 23 lut 2016, 15:10


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]