USTAWA NOWA PO ZMIANACH ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE 500+

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 19 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 17 cze 2019, 14:18

Witam, czy widzieliście koszty obsługi w nowej ustawie o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci? W nowej ustawie zmieniły się koszty obsługi. Zgodnie z ustawą art.29 ust.4 wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2019r. prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20160000195
monis
Stażysta
Posty: 169
Od: 04 maja 2016, 9:17


Napisano: 18 cze 2019, 7:49

Ale, że co? Dali spowrotem 1,5%?
"Oko za oko, ząb za ząb, złotówka za złotówkę."
Kodeks Hammurabiego
ludek
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1400
Od: 23 cze 2006, 14:51
Dolny Śląsk, Polska

Napisano: 18 cze 2019, 7:54

Zmienili na 0,85%, i że ten artykuł wchodzi od 1 lipca 2019r. Nie ma nawet mowy o 1,2% kosztów obsługi, ktoś coś wie na ten temat?
monis
Stażysta
Posty: 169
Od: 04 maja 2016, 9:17

Napisano: 18 cze 2019, 8:06

Jest mowa w przejściowym art.13 (Dz.U. z 2019 r. poz.924)
Szarak
Podinspektor
Posty: 1056
Od: 22 mar 2017, 12:14

Napisano: 18 cze 2019, 8:10

Art.13.1. Do dnia 30czerwca 2019r. koszty obsługi, o których mowa w art.29ust.
3 ustawy zmienianej w art. 1, w przypadku organu właściwego wynoszą 1,5% otrzymanej dotacji na świadczenie wychowawcze.
2.W okresie od dnia 1 lipca 2019 r. do dnia 31 grudnia 2019 r. koszty obsługi, o których mowa w art. 29 ust. 3 ustawy zmienianej w art. 1, w przypadku organu właściwego wynoszą 1,2% otrzymanej dotacji na świadczenie wychowawcze.
3.Łączna kwota przysługujących w roku 2019 organowi właściwemu środków na koszty obsługi stanowi sumę kwot ustalonych w sposób określony w ust. 1 i 2.
nowa26
Praktykant
Posty: 26
Od: 09 mar 2018, 9:36

Napisano: 18 cze 2019, 8:10

2a. Jeżeli w okresie 3 miesięcy, licząc od dnia urodzenia się dziecka, objęcia dziecka opieką lub przysposobienia dziecka, zostanie złożony wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego, prawo to ustala się od miesiąca odpowiednio urodzenia się dziecka, objęcia dziecka opieką lub przysposobienia dziecka do końca okresu, o którym mowa w ust. 1. W przypadku złożenia wniosku po tym terminie, prawo do świadczenia wychowawczego ustala się, począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, do końca okresu, o którym mowa w ust. 1.
2b. Jeżeli w terminie 3 miesięcy od dnia śmierci rodzica, opiekuna prawnego dziecka albo opiekuna faktycznego dziecka, którym zostało przyznane świadczenie wychowawcze, drugi rodzic, opiekun prawny dziecka albo opiekun faktyczny dziecka złoży wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na dane dziecko, prawo to ustala się, począwszy od dnia śmierci rodzica, opiekuna prawnego dziecka albo opiekuna faktycznego dziecka, nie wcześniej jednak niż od pierwszego dnia miesiąca następującego po ostatnim miesiącu, za który zmarłemu rodzicowi, opiekunowi prawnemu dziecka albo opiekunowi faktycznemu dziecka wypłacono ostatnie świadczenie wychowawcze.


czyli jak dziecko rodzi się 31 lipca, to przyznajemy SW od 1 lipca?

a jak rodzic umiera 31 lipca, to drugiemu rodzicowi przyznajemy od 31 lipca?
kontolanik
Stażysta
Posty: 135
Od: 08 mar 2017, 14:45

Napisano: 18 cze 2019, 8:24

2b. Jeżeli w terminie 3 miesięcy od dnia śmierci rodzica, opiekuna prawnego dziecka albo opiekuna faktycznego dziecka, którym zostało przyznane świadczenie wychowawcze, drugi rodzic, opiekun prawny dziecka albo opiekun faktyczny dziecka złoży wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na dane dziecko, prawo to ustala się, począwszy od dnia śmierci rodzica, opiekuna prawnego dziecka albo opiekuna faktycznego dziecka, nie wcześniej jednak niż od pierwszego dnia miesiąca następującego po ostatnim miesiącu, za który zmarłemu rodzicowi, opiekunowi prawnemu dziecka albo opiekunowi faktycznemu dziecka wypłacono ostatnie świadczenie wychowawcze.
Więc jednak od 1 sierpnia jeżeli w lipcu było wypłacane...
nowa26
Praktykant
Posty: 26
Od: 09 mar 2018, 9:36

Napisano: 18 cze 2019, 8:30

monis pisze:Zmienili na 0,85%, i że ten artykuł wchodzi od 1 lipca 2019r. Nie ma nawet mowy o 1,2% kosztów obsługi, ktoś coś wie na ten temat?

Ręce i cycki opadają. Ustawa ogłoszona miesiąc temu a tu sie budzi jakiś "stary niedźwiedź mocno śpi" i zdziwiony, że wiosna przyszła. Gdzieżeś ty bywał czarny baranie w ostatnim czasie?
"Oko za oko, ząb za ząb, złotówka za złotówkę."
Kodeks Hammurabiego
ludek
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1400
Od: 23 cze 2006, 14:51
Dolny Śląsk, Polska

Napisano: 18 cze 2019, 12:33

[quote="kontolanik"]2a. Jeżeli w okresie 3 miesięcy, licząc od dnia urodzenia się dziecka, zostanie złożony wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego, prawo to ustala się od miesiąca urodzenia się dziecka,

czyli jak dziecko urodzi się 31 lipca, a wniosek złożony będzie do 31 października, to przyznajesz od 31 lipca (nie od 1).

2b. Jeżeli w terminie 3 miesięcy od dnia śmierci rodzica, którym zostało przyznane świadczenie wychowawcze, drugi rodzic złoży wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na dane dziecko, prawo to ustala się, począwszy od dnia śmierci rodzica, nie wcześniej jednak niż od pierwszego dnia miesiąca następującego po ostatnim miesiącu, za który zmarłemu rodzicowi, opiekunowi prawnemu dziecka albo opiekunowi faktycznemu dziecka wypłacono ostatnie świadczenie wychowawcze.

Jeżeli rodzic umrze 31 lipca, a za lipiec już wypłaciłeś, to przyznajesz drugiemu rodzicowi od 1 sierpnia.
Kto w świadczeniach pracuje, ten się w cyrku nie śmieje...
Zofia
Starszy referent
Posty: 782
Od: 19 lut 2015, 12:39

Napisano: 18 cze 2019, 13:14

Zofia pisze:
kontolanik pisze:2a. Jeżeli w okresie 3 miesięcy, licząc od dnia urodzenia się dziecka, zostanie złożony wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego, prawo to ustala się od miesiąca urodzenia się dziecka,

czyli jak dziecko urodzi się 31 lipca, a wniosek złożony będzie do 31 października, to przyznajesz od 31 lipca (nie od 1).

2b. Jeżeli w terminie 3 miesięcy od dnia śmierci rodzica, którym zostało przyznane świadczenie wychowawcze, drugi rodzic złoży wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na dane dziecko, prawo to ustala się, począwszy od dnia śmierci rodzica, nie wcześniej jednak niż od pierwszego dnia miesiąca następującego po ostatnim miesiącu, za który zmarłemu rodzicowi, opiekunowi prawnemu dziecka albo opiekunowi faktycznemu dziecka wypłacono ostatnie świadczenie wychowawcze.

Jeżeli rodzic umrze 31 lipca, a za lipiec już wypłaciłeś, to przyznajesz drugiemu rodzicowi od 1 sierpnia.



chodzi mi o to, że przy urodzeniu jest napisane "od miesiąca", a przy śmierci "od dnia". to chyba jest różnica.
kontolanik
Stażysta
Posty: 135
Od: 08 mar 2017, 14:45

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 19 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]