Studia zaoczne a pomoc na kontynuowanie nauki

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 17 wrz 2016, 20:18

Witam, Studiowalam na jednym kierunku, po czym mialam urlop dziekanski. W tym czasie uczestniczylam w zajeciach. Teraz nie zaliczylam kilku przedmiotow i chcialabym przeniesc sie na studia zaoczne na tej samej uczelni. Czy w zwiazku z tym musze sie usamodzielnic? Czy bede dostawac jakas pomoc w czasie nauki na studiach zaocznych? Czy pomoc ta jest uzalezniona od moich dochodow? Bardzo prosze o wyczerpujaca odpowiedz.
karolina1234
Praktykant
Posty: 1
Od: 17 wrz 2016, 20:13


Napisano: 19 wrz 2016, 9:50

Nie napisałaś najważniejszego - czy jesteś nadal w pieczy zastępczej na zasadach o których pisze art. 37 ust. 2, bo ja rozumiem, że tak bo pytasz, czy musisz się usamodzielnić.

Otóż nie musisz - obecnie jeżeli się uczysz (a mogą to też być studia zaoczne, bo nigdzie nie pisze, że musi to być nauka w systemie dziennym), to zmiana szkół/uczelni nie wpływa na konieczność usamodzielnienia się. Byle była ciągłość.

Jeśli chcesz się usamodzielnić, bo to jest tylko twoja decyzja i rodziny zastępczej przysługuje ci na czas nauki pomoc pieniężna na kontynuację nauki - 500 zł. Jest ona niezależna od dochodu. Najlepiej poczytać sobie samej przepisy (nie są trudne do ogarnięcia) - Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 09.06.2011r, Dziennik Ustaw z 2016r pozycja 575 od art. 140 do 153 - to jeśli byś chciała się usamodzielnić, a jeśli chcesz pozostać nadal wychowanką to wspomniany już art. 37 ust. 2 i art. 82.
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]