od kiedy pomoc na kontynuowanie nauki

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 31 paź 2016, 15:14

Mam pytanie od kiedy wypłacacie pomoc pieniężną dla wychowanków opuszczających pieczę zastępczą? Czy wychowankowi należy przyznać pomoc pieniężną na kontynuowanie nauki od dnia ukończenia przez niego osiemnastu lat bądź od dnia opuszczenia przez niego rodziny zastępczej czy może ta pomoc należy się od dnia złożenia wniosku?

Przykład 1:
Wychowanek kończy 18 lat dnia 05.10.2016 r. i opuszcza rodzinę zastępczą. Rodzina zastępcza otrzymała świadczenie na pokrycie kosztów utrzymania dziecka w rodzinie zastępczej za 4 dni października, tj. do 04.10.2016 r. włącznie.
Wychowanek składa wniosek na kontynuowanie nauki dnia 10.10.2016 r.
Czy pomoc na kontynuowanie nauki należy przyznać od dnia skończenia 18 lat, tj. od dnia 05.10.2016 r. czy może pomoc na kontynuowanie nauki należy przyznać od dnia złożenia wniosku tj. od dnia 10.10.2016 r.?
ren 01


Napisano: 02 lis 2016, 9:39

art. 145 ust.9 - czyli od 05.10.2016r.
TOMASZ6

Napisano: 03 lis 2016, 11:34

ani tak, ani tak

świadczenie przysługuje od ukończenia 18 roku życia... ale nie wcześniej jak od pierwszego dnia miesiąca, w którym usamodzielniany złożył wniosek.

czyli
w tym przypadku od 05.10.2016, bo wcześniej był niepełnoletni

ale
gdyby zaspał i włożył wniosek przykładowo 08.11.2016 to pomimo faktu, że pełnoletni był już w październiku i teoretycznie mógłby dostać kase to i tak decyzją przyznajesz tylko od 01.11.2016
addm
Stażysta
Posty: 105
Od: 12 sie 2016, 10:20

Napisano: 23 lis 2016, 10:50

Dziękuję za odpowiedź:)
ren01


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]