pomoc pieniężna dla rodziny gdy nie sprawuje osobistej opieki

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 10 gru 2010, 12:52

witam
chciałabym abyście pomogli mi w następującej sprawie
rodzinie zastępczej została przyznana pomoc pieniężna w wysokości 40% podstawy czyli 658,80 zł, po jakims czasie wychowanek został umieszczony w MOW, a rodzina zastępcza nie ponosi żadnych kosztów jego utrzymania.
należy więc przyznać zgodnie z art. 78b ustawy o pomocy społecznej pomoc pieniężną w wysokości nie niższej niż 20% pomocy pieniężnej ustalonej na podstawie art. 78 ust. 3, czyli 658,80 zł x 20% = 131,76 zł.
Jednak jak to się ma do artykułu 78 ust. 3 , który stanowi, że pomoc ta nie może być niższa niż 10% podstawy, czyli 1647,00 zł x 10% = 164,70 zł i pomoc dla rodziny należy zwiększyć do tej właśnie kwoty??
który artykuł uznawać za szczególny, do którego się stosować??
~karolina


Napisano: 10 gru 2010, 15:57

Przyznana pomoc wynosi 40% podstawy i nie jest mniejsza od 10%, czyli ok. Pomoc ulega zmniejszeniu w przypadku art. 78b, ale przyznana była w wysokości 40%.
~Ella


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]