decyzja na starych czy nowych zasadach

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 13 lut 2012, 12:32

mam problem. pojawila sie rodzina zastepcza z postanowieniem sądu od grudnia zeszłego roku, złożyla wniosek o przyznanie świadczenia, na jakich zasadach i od kiedy przyznac, czy wowcas dwie decyzje jedna na starych zasadach druga na nowych. moim zdaniem nie moge wydac decyzji na starych zasadach bo ustawy juz nie ma. a co z porozumieniem jesli dziecko pochodzi z innego powiau, czy jedno czy dwa porozumieniach. prosze jak myslicie co zrobic
~mika


Napisano: 14 lut 2012, 12:22

jest w ustawie o pieczy zapis, że w stosunku do dzieci umieszczonych przed dniem wejścia w życie ustawy stosuje się przepisy dotychczasowe.
- art. 243 cytowanej ustawy, do osób, wobec których przed dniem wejścia w życie ustawy orzeczono o umieszczeniu w rodzinie zastępczej, stosuje się przepisy dotychczasowe, tj. ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U. z 2009 r. Nr 175, poz. 1362 z późn.zm.) w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2011 r.
~Iza

Napisano: 14 lut 2012, 16:16

Pani Izo, proszę dokładnie przeczytać ten przepis.
~m.

Napisano: 15 lut 2012, 14:58

~m Co masz na myśli, przecież jest dokładnie napisane, że przepisy dotychczasowe, skoro umieszczono dzieci w rodzinie zastępczej przed dniem wejścia w życie ustawy?
~Iza

Napisano: 15 lut 2012, 16:48

Art. 243. Do osób, wobec których przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy orzeczono o umieszczeniu w rodzinie zastępczej lub młodzieżowym ośrodku socjoterapii na podstawie ustawy z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich stosuje się przepisy dotychczasowe.

~m.

Napisano: 15 lut 2012, 23:19

Nasz radca twierdzi, ze czyta się to oddzielnie, tzn. że jeśli chodzi o tę ustawę to czyta się ją tylko z MOS. Ciekawe, czy ma rację, bo jak wiadomo, co radca to opinia ;)
~Iza


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]