przekształcenie rodziny niezawodowej w zawodową

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 24 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 26 wrz 2012, 13:02

Witam!
mam pytanie - mam na swoim terenie rodzinę zastępczą niezawodową, po szkoleniu, która niedługo ma 3-letni staż i chce się przekształcić w zawodową. czy musi przejść jakieś dodatkowe szkolenie? My jako PCPR nie szkolimy, obdzwoniłam już kilka ośrodków w pobliżu i nikt tego nie robił i nie wiem.
Pomóżcie proszę!
~ola


Napisano: 26 wrz 2012, 13:20

u nas nie szkolimy przecież przechodzili szkolenie na rodzinę jak zostawali zastępczymi, tylko spisujemy umowę ze starostą i tyle
joanna000123
joanna000123
Stażysta
Posty: 57
Od: 20 wrz 2012, 15:14
Poznań, Polska

Napisano: 27 wrz 2012, 9:59

i tak łatwo rodzina niezawodowa staje się zawodową?
~ladybird

Napisano: 27 wrz 2012, 11:20

jeśli ma doświadczenie trzyletnie wymagane w ustawie i przeszła wcześniejsze szkolenie to owszem
joanna000123
joanna000123
Stażysta
Posty: 57
Od: 20 wrz 2012, 15:14
Poznań, Polska

Napisano: 27 wrz 2012, 20:36

jest jeszcze jeden wymyk prawny.
Nie podpisuje się umowy z RZ na zawodową jeżeli nie przewiduje tego trzyletni plan który miał być opracowany na początku roku. Jeżeli w planie nie założono że będą podpisywane umowy na zawodowe RZ starosta nie musi takiej umowy podpisać.
~Michał

Napisano: 28 wrz 2012, 0:15

No wlasnie - co wtedy,kiedy rodzina spelnia warunki,ma wieloletni staz,szkolenia,dobra opinie i jeszcze pod opieka piecioro dzieci a rada powiatu zalozyla,ze rodzin zastepczych nie bedzie sie przeksztalcac w zawodowe i limit wynosi zero?
Starosta twierdzi,ze nie dostal pieniedzy na wdrozenie ustawy.
~jutka

Napisano: 28 wrz 2012, 11:29

~Michał
Plan trzyletni dotyczy tylko rodzin powstałych po 1,01 2012 ,
\"Starych \" powstałych przed 1.01 2012 plan nie dotyczy .
~..

Napisano: 28 wrz 2012, 14:05

Czy to znaczy,ze art.54,1 rodzin powstalych przed styczniem 2012 nie dotyczy?
To na jakiej podstawie prawnej mozna taka rodzine przeksztalcic ?
~jutka

Napisano: 28 wrz 2012, 16:17

\"stare \"rodziny obligo .Nie ma tu Michale \"wymyku\".
~..

Napisano: 28 wrz 2012, 16:45

Jaka jest podstawa prawna?
W ustawie nie ma podzialu na rodziny \"stare\" i \"nowe\" - i jedne i drugie moga byc przeksztalcane wg.limitu ustalonego w trzyletnim planie.
Co wtedy,kiedy trzyletni plan nie zaklada powstawania ani przeksztalcania rodzin zawodowych a tylko \"rozwoj pieczy zastepczej niezawodowej\"?
Limit jest obligujacy dla PCPR i to JEST \"wymyk\",jak napisal Michal.
~jutka

Następna

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 24 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]