przyznanie świadczenia na dziecko umieszczone w pieczy pilne!!!!!

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 29 maja 2013, 12:32

Proszę o informację z jaką datą przyznajecie świadczenie rodzinie zast. na dziecko umieszczone w pieczy zastępczej? Czy bierzecie pod uwagę datę wydania postanowienia jeśli dziecko przynajmniej od tej daty przebywa w tej rodzinie czy może od momentu uprawomocnienia sie postanowienia? Czasem rodzina zgłasza się do nas juz po uprawomocnieniu i za abrdzo nie wiem jak to zrobić.
~AgaPCPR


Napisano: 29 maja 2013, 14:44

jeżeli dziecko umieszczone jest w rodzinie zastępczej na podstawie postanowienia sądu to data faktycznego umieszczenia jest data uprawomocnienia się postanowienia bo z z chwila uprawomocnienia stało się ono wykonalne, a jeśli postanowienie ma nadaną klauzulę wykonalności to z chwilą ogłoszenia staje się wykonalne.
~Iza

Napisano: 03 cze 2013, 11:01

tzn. , że jeśli np wydane było postanowienie 15 maja a dziecko bylo w tej rodzinie np. juz od kwietnia a uprawomocnilo się postanowienie w czerwcu to przyjmujemy datę 15 maja?
~AgaPCPR

Napisano: 03 cze 2013, 12:29

ja bym wypłaciła do czerwca ( dnia uprawomocnienia się)
~.....

Napisano: 03 cze 2013, 13:44

strasznie coś moim zdaniem kombinujecie
1/ jak jest zabezpieczenie lub jeszcze nieprawomocne postanowienie sądu to przyznajcie decyzją świadczenie na czas prawomocnego zakończenia postępowania w niniejszej sprawie od dnia w/w postanowienia
2/ jak się później uprawomocni to 2 decyzja
~Tomasz

Napisano: 03 cze 2013, 14:46

my wydajemy dezyję od dnia wydania postanowienia lub od dnia faktycznego umieszczenia. nie czekamy na uprawomocnienie postanowienia. zdaje się że kiedyś ktoś nam dał takie wytyczne i tego się trzymamy, choć nie sądzę, żebym miała jakieś wyjaśnienia na dzień dzisiejszy
~Ewa

Napisano: 17 cze 2013, 12:43

a jeśli rodzina zgłosi się do pcpru juz po uprawomocnieniu się postanowienia a dziecko umieszczone było u niej znacznie wcześniej np. pół roku przed rozprawą w sądzie to jak wtedy należy przyznać to świadczenie?
~AgaPCPR

Napisano: 17 cze 2013, 14:06

pomoc jest dla dziecka w RODZINIE ZASTĘPCZEJ więc nie wcześniej niż od dnia postanowienia.
~Ewa

Napisano: 28 mar 2014, 11:12

No właśnie mam pytanie,
Od kiedy należy przyznać świadczenie na pokrycie kosztów utrzymania dziecka w rodzinie zastępczej, w przypadku, gdy dziecko przebywa u dziadków od 2010 roku, jednakże dziadkowie złożyli wniosek do Sądu o ustanowienie rodziny zastępczej w 2013 roku. Postanowienie Sądu z 28 stycznia 2014 roku, prawomocne z dniem 19 lutego 2014 roku, wpłynęło do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w dniu 19 marca 2014 roku. Na chwilę obecną dziadkowie nie złożyli jeszcze wniosku o świadczenie na pokrycie kosztów utrzymania dziecka umieszonego w rodzinie zastępczej.
~anulka

Napisano: 28 mar 2014, 12:44

U nas przyznajemy od momentu uprawomocnienia się postanowienia lub od daty wykonalności (jeśli jest wykonalne natychmiast np. w trybie zabezpieczenia).

Dopiero od momentu kiedy Sąd postanowi rodzina zastępcza zostaje zawiązana, nie wcześniej.

Z reguły jest tak, że jeśli dzieci są w rodzinie wcześniej (np. u dziadków) to Sąd nie nadaje trybu wykonalności gdyż nie ma potrzeby zabezpieczenia dzieci (są już zabezpieczone) i niestety za szkodą dla tych np. dziadków będą oni czekać do uprawomocnienia się postanowienia.

W sytuacji,kiedy trzeba na szybko odebrać dzieci i je zabezpieczyć, wtedy z reguły Sąd uznaje pilną wykonalność i nadaje tryb wykonalności wcześniej. Dla nas moment wykonalności postanowienia jest już dowodem na zawiązanie rodziny.

~anulka, postanowienie jest prawomocne od 14.02.2014r. i od tej daty istnieje rodzina zastępcza i od tej daty wypłaca się pomoc. Jeśli dziadkowie nie zgłosili się jeszcze to albo jeszcze nie wiedzą (ktoś musi do nich iść i spisać wniosek - trzeba nadpłacić) albo nie chcą (wtedy też ktoś musi iść i spisać z nimi rezygnację z pomocy).

W przypadku rezygnacji ja co jakiś czas odnawiam taką rezygnację, aby w razie, gdyby rodzina zmieniła zdanie, nie doszło do ogromnej nadpłaty....
~Kasia2

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]