opłata za pobyt dzieci w pieczy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 29 sty 2014, 17:43

Witam. Mam pytanie, czy ustalając rodzicom biologicznym opłatę za pobyt dziecka w pieczy zastępczej, naliczacie odsetki ustawowe? Jeśli tak na na jaki artykuł powołujecie się pisząc taką decyzję?
~nowa


Napisano: 30 sty 2014, 10:51

Boże jakie odsetki przecież ich dzieci nie wyjeżdżają na kolonie czy w nagrodę w świat są im zabierane np. z braku kasy przecież można ich nie odciążać opłatą pisząc to w wywiadzie
~rodzina dla dzieci

Napisano: 30 sty 2014, 11:18

ale przecież teraz nie ma wywiadów do ustalania opłaty za pobyt dziecka w pieczy zastępczej. Poza tym jeśli chcemy odstąpić od ustalenia opłaty, to powołujemy się na zapisy w uchwale rady naszego powiatu. I jeśli rodzic spełnia kryteria określone w tej uchwale, to go wówczas zwalniamy.
Proszę pomóżcie, czy naliczacie te odsetki, tak jak w przypadku nienależnie pobranych świadczeń, które zostały przyznane z ustawy \"o pieczy\". Jeśli tak to na jaki artykuł powołujecie się pisząc decyzję ustalającą opłatę rodzicowi.
~nowa

Napisano: 30 sty 2014, 11:49

ja nic nie naliczam w takim przypadku, tylko gdy są nienależnie pobrane świadczenia zgodnie z art. 92 ustawy o wspieraniu rodziny
~on

Napisano: 30 sty 2014, 19:50

jak rodzic nie zapłaci w terminie to naliczam odsetki
~Irena

Napisano: 30 sty 2014, 22:59

ok. podaj tylko PODSTAWĘ
~janek

Napisano: 31 sty 2014, 10:38

Art. 194.
3. Starosta na wniosek lub z urzędu, uwzględniając uchwałę, o której mowa w ust. 2, może umorzyć w całości lub w części łącznie z odsetkami, odroczyć termin płatności, rozłożyć na raty lub odstąpić od ustalenia opłaty, o której mowa w art. 193 ust. 1.

na tej podstawie - skoro można umorzyć wraz z odsetkami to najpierw trzeba je naliczyć
~Irena


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]