decyzja-przejście rodziny zastęp. ze starych zasad na nowe

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 26 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 16 paź 2014, 8:47

Witam,
zwrcam się z zapytaniem - rodzina zastępcza na starych zasadach (ustawa o pomocy), podjęła decyzję o przejściu na ustawę o pieczy, w związku z tym, że nie bierze się już pod uwagę w nowej ustawie dochodu.
W związku z tym:
1) co robicie z decyzją wydaną tej rodzinie na starych zasadach (tzn. zmieniancie, uchylacie, czy wygaszacie) i jaką podstawę prawną stosujecie w takiej decyzji?

2) czy rodzina zastępcza musi teraz złożyć wniosek o przyznanie świadczenia na nowej ustawie o pieczy i od jakiej daty przyznać jej to świadczenie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
sspcpr


Napisano: 16 paź 2014, 11:55

Czy ktoś już pisał decyzję w powyższym przypadku?
sspcpr

Napisano: 17 paź 2014, 8:57

Co robicie z decyzją rodziny zastępczej, która przeszła z dotychczasowych przepisów (ustawa o pomoc społecznej) na ustawę o pieczy?
rrrpcpr

Napisano: 17 paź 2014, 9:04

My zrobiliśmy tak - w związku z pisemną rezygnacją rodziny zastępczej z pobierania świadczeń (na starych zasadach) daliśmy decyzję zmieniającą czas-okres przyznania świadczenia. następnie rodzina złożyła nowy wniosek o przyznanie świadczenia zgodnie z przepisami "nowej" ustawy. W świadczeniach jest ciągłość - stare do 30.09, nowe od 1.10.
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 246
Od: 10 wrz 2014, 13:21

Napisano: 17 paź 2014, 10:18

A mogłabyś napisać, na podstawie jaką podstawę prawną zastosowałaś w decyzji zmieniającej?

z góry dziękuję.
ggpcpr

Napisano: 17 paź 2014, 10:38

Na podstawie art. 155 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. – Kodeksu postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2013r., poz. 267 z późn. zm.) oraz upoważnienia Prezydenta Miasta ......... po rozpatrzeniu Pani wniosku POSTANAWIAM ....

- ona składa wniosek o rezygnację z świadczeń
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 246
Od: 10 wrz 2014, 13:21

Napisano: 17 paź 2014, 11:09

A jak rodzina zastępcza teraz mi złoży wniosek o przyznanie świadczenia na nowej ustawie, to od kiedy jej przyznać to świadczenie. I z jaką datą zmienić decyzję o przyznaniu pomocy na podstawie starych przepisów?
ggpcpr

Napisano: 20 paź 2014, 9:20

od dnia złożenia wniosku
mam

Napisano: 21 paź 2014, 12:57

A nie można uchylić decyzji przyznającej pomoc na starych zasadach za zgodą strony z art. 155 kpa i wydać na jej wniosek nowej decyzji na nowych zasadach?
agmich

Napisano: 21 paź 2014, 14:04

Z uchyleniami jest ten problem, że nie można wstecz. Dlatego my zmieniamy treść decyzji a nie uchylamy decyzji ;)
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 246
Od: 10 wrz 2014, 13:21

Następna

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 26 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]