"losówka" a dotychczasowa rodzina zastępcza

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 19 lis 2014, 11:37

Czy Waszym zdaniem można przyznać osobie pełnoletniej przebywającej w dotychczasowej rodzinie zastępczej świadczenie z art. 83 ust. 1 pkt 2 lit b czyli tzw. "losówkę" ???
Będę wdzięczny za Wasze opinie !!!
pcprpcpr


Napisano: 21 lis 2014, 9:28

Naprawdę nikt się nie wypowie... ?!
pcprpcpr

Napisano: 24 lis 2014, 17:16

A dlaczego niby by nie można przyznać. Rozumiem, że pełnolatek został w rodzinie zastępczej na zasadach art. 37. A więc dalej świadczenia na niego dostaje rodzina zastępcza. Podziało się jakieś ważne zdarzenie losowe, rodzina składa wniosek , a wy przyznajecie - bo dlaczego by nie.

W punkcie b nawet nie mówi się o dziecku - jest tak: Rodzinie zastępczej można przyznać świadczenie na pokrycie kosztów związanych z wystąpieniem zdarzeń losowych lub innych zdarzeń mających wpływ na jakość sprawowanej opieki - jednorazowo lub okresowo.

Dla mnie nie ma tu żadnych wątpliwości - można przyznać, ale nie osobie pełnoletniej tylko rodzinie zastępczej. Osoba pełnoletnia to będzie dostawała świadczenia na siebie jak się usamodzielni ;)
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 246
Od: 10 wrz 2014, 13:21


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]