pomoc finansowa na kn

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 24 mar 2015, 0:34

W czerwcu 2014 nie zaliczyłem ostatniego egzaminu na uczelni i tym samym nie zostałem dopuszczony do obrony licencjatu .
Musiałem od pażdziernika 2014 uczęszczać na tej samej uczelni tylko na wykłady z przedmiotu z którego nie zaliczyłem egzaminu.
W styczniu 2015 zaliczyłem ów egzamin i w połowie lutego 2015 obroniłem licencjat. W tym momencie PCPR od marca 2015 nie wypłaca mi juz pomocy finansowej na kontynuacje nauki . Dodam ,ze od pażdziernika 2015 rozpoczne studia magisterskie na tej samej uczelni i wczesniej napisałem oświadczenie w PCPR o takim zamiarze kontynuacji nauki. Jednoczesnie od 28 lutego 2015 rozpoczałem kurs jezyka obcego dla srednio zaawansowanych w biznesie niemeickim , który niejako jest uzupełnieniem wiedzy jaką nabywam na uczelni .
Modyfikowałem program usamodzielnienia .
Pytanie - czy w związku z powyzszym nalezy mi sie pomoc finansowa na kn od marca do 31 września 2015 z PCPR :?:
hektorek


Napisano: 24 mar 2015, 12:18

Zależy czy jesteś usamodzielniony przed 2012 czy po, tzn. czy przyznawano ci pomoc na kontynuacje nauki z art. 140 czy z 240 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Jeśli pierwszy wariant - to kurs języka mieścił by się w wymienionych "szkołach" w art. 146 ust. 1 pkt. 4 - więc my byśmy przyznali kontynuację nauki.

Jeśli wariant drugi to niestety nie - bo bierze się wtedy przepisy ustawy o pomocy społecznej przed 2012r., a tam w art 89 ust. 2 nie ma kursów.
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21

Napisano: 24 mar 2015, 13:17

Zgadzam się z iwa27
pcprx

Napisano: 24 mar 2015, 15:22

Skoro nie kurs . to trwanie studiów z I stopnia na II stopień w jednym roku kalendarzowym 2015 .Zdania są podzielone wsród specjalistów od świadczeń PCPR . a mianowicie należy mi się pomoc na kn od marca do 31 wrzesnia 2015 ,musze dostarczyć do PCPR dyplom licencjata , zaświadczenie z uczelni ,że od 01 czerwca 2015 odbędą się zapisy na drugi stopień magisterski i złozyć oświadczenie o zamiarzr podjecia tych studiów od pażdziernika 2015 .
Proszę o komentarz
hektorek

Napisano: 24 mar 2015, 16:04

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA POLITYKI SPOŁECZNEJ
z dnia 23 grudnia 2004 r.
w sprawie udzielania pomocy na usamodzielnienie, kontynuowanie nauki oraz zagospodarowanie
(Dz. U. z 2005 r. Nr 6, poz. 45, Dz. U. z 2007 r. Nr 208, poz. 1507)

par.2 pkt.7
cyt." W przypadku gdy po ukończeniu studiów pierwszego stopnia osoba została przyjęta w tym samym roku kalendarzowym na studia drugiego stopnia, pomoc pieniężna na kontynuowanie nauki przysługuje do dnia 30 września".kon.cyt.
hektorek

Napisano: 25 mar 2015, 16:19

Jak PCPR interpretuje zapis tej Ustawy :?:
hektorek

Napisano: 26 mar 2015, 16:29

Drodzy urzędnicy PCPR prosze o odpowiedż za co z góry bardzo dziekuję :)
hektorek

Napisano: 27 mar 2015, 8:33

Jeśli ktoś idzie na studia drugiego stopnia, które zaczynają się od października, to pomoc przysługuje również za wrzesień.
PCPR-owiec

Napisano: 30 mar 2015, 13:28

Taaak ale o ten wrzesień to chodzi wtedy gdy I stopień zalicza się w terminie tj. w okolicach pierwszego półrocza i chodzi tu o zaliczenie przerwy wakacyjnej pomiędzy sesjami/studiami. A ty hektorku masz przerwę w nauczaniu, a nie przerwę wakacyjną. Z cała sympatią do wszelkiej maści wychowanków, ale moim zdaniem teraz masz przerwę w kontynuowaniu nauki i tyle.
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21

Napisano: 31 mar 2015, 14:16

16 lutego 2015r. 24 latek obronił licencjat. Wcześniej uczelnia wystawiła temuż studentowi na jego prośbę zaświadczenie ,ze nauka na uczelni trwa w semestrze zimowym do 24 lutego 2015r.
PCPR wystąpiło do uczelni o zaświadczenie , w którym uczelnia informuje , iz student zdając egzamin licencjacki w dniu 16.02.2015r. został absolwentem uczelni .
PCPR wcześniej przelało kwotę pieniężną na kontynuowanie nauki za miesiąc luty 2015r. ,żeby poinformować tegoż studenta pod koniec marca 2015r. ,że ma zwróćić PCPR kwotę pieniężna ok 280 zł z kwoty wypłaconej za luty na kontynuowanie nauki .
Czy taka decyzja PCRP jest zasadna i które obowiązuje zaświadczenie wydane przez uczelnię wszak dla PCPR wydano do 16.02.2015r. a dla studenta do 26.02.2015r./wcześniej/
Pismo z PCPR jest decyzyjne bez adnotacji ,że można się odwołać !!!
hektorr


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]