miejsce zamieszkania

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 01 gru 2015, 10:45

Witam. Mam pytanie. Jeśli chodzi o składanie wniosków, to liczy się miejsce zamieszkania. A co w przypadku, kiedy matka mieszka w naszym powiecie, a dziecko przebywa cały czas w ośrodku dla niesłyszących w innym województwie? Gdzie matka ma składać wniosek. W powiecie, w którym sama mieszka, czy w powiecie, gdzie przebywa dziecko?
PCPR


Napisano: 01 gru 2015, 10:46

Chodzi o wniosek o dofinansowanie do aparatów słuchowych.
PCPR

Napisano: 02 gru 2015, 11:25

KODEKS CYWILNY
Art. 26. [Miejsce zamieszkania dziecka] § 1. Miejscem zamieszkania dziecka pozostającego pod władzą rodzicielską jest miejsce zamieszkania rodziców albo tego z rodziców, któremu wyłącznie przysługuje władza rodzicielska lub któremu zostało powierzone wykonywanie władzy rodzicielskiej.

§ 2. Jeżeli władza rodzicielska przysługuje na równi obojgu rodzicom mającym osobne miejsce zamieszkania, miejsce zamieszkania dziecka jest u tego z rodziców, u którego dziecko stale przebywa. Jeżeli dziecko nie przebywa stale u żadnego z rodziców, jego miejsce zamieszkania określa sąd opiekuńczy.


a tu odnośnie opiekuna

Art. 27. [Miejsce zamieszkania osoby pozostającej pod opieką] Miejscem zamieszkania osoby pozostającej pod opieką jest miejsce zamieszkania opiekuna.
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1398
Od: 30 paź 2015, 14:05

Napisano: 11 gru 2015, 9:28

Dziękuję
PCPR


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]