Czy wychowanka r.z będąc w r.z może pracować?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 26 sty 2016, 9:40

Moi drodzy

Poszukuję najchętniej interpretacji prawnika,ministerstwa odnośnie kwestii podjęcia pracy zarobkowej przez pełnoletnią wychowankę rodziny zastępczej.

Po ukończeniu 18 lat zgodnie z art. 37 ustawy pozostała w rodzinie zastępczej, kontynuuje naukę, uczciwy rodzic zastępczy przysłał pisemne oświadczenie, iż jego wychowanka rozpoczęła pracę i osiąga dochód x.

Jakbyście podeszli do sprawy, na logikę powinna podjąć proces usamodzielnienia, Pan upiera się, że w ustawie nie ma takiego zapisu który mówi o tym, iż nie może ona pracować.

Będę wdzięczna za podpowiedź.
gosiad
Praktykant
Posty: 24
Od: 26 sty 2016, 9:35


Napisano: 26 sty 2016, 14:23

nie ma takiego zapisu więc póki praca nie koliduje z kontynuowaniem nauki, która jest warunkiem pozostawania w dot. rodz. zast. to ja nie widzę żadnych przeszkód...
TOMASZ6

Napisano: 27 sty 2016, 13:39

Optowała bym za rozwiązaniem Tomasza
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21

Napisano: 22 lut 2016, 10:26

Mieliśmy ten sam problem i dzwoniłam o podpowiedź do Ministerstwa. Pani powiedziała, że skoro ustawodawca wprost nie zabronił, to może i nie koliduje to z pozostawaniem w rodzinie zastępczej, ani nie musi się od razu usamodzielniać. A na koniec dodała, że takie zachowania trzeba chwalić, a nie potępiać.
pcpr22

Napisano: 22 lut 2016, 14:19

No i wyjątkowo Pani w Ministerstwie miała rację ;)
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]