500+

  
Strona 1 z 7    [ Posty: 68 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 11 lut 2016, 15:05

Witam, czy może mnie w końcu ktoś oświeci, czy rodziny zastępcze otrzymają dodatkowe wsparcie w postaci 500+, czy jednak nie?
Harison


Napisano: 11 lut 2016, 15:49

z ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci czyli tzw. 500+ NIE dostaną ale będzie nowelizacja w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej i tam jest zapis że rodzice zastępczy będą mogli składać wnioski o dodatek wychowawczy w wysokości 500zł (nie ma kryterium dochodowego) :geek:
TOMASZ6

Napisano: 12 lut 2016, 12:43

A gdzie jest projekt tej nowelizacji??
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 240
Od: 10 wrz 2014, 13:21

Napisano: 12 lut 2016, 13:28

Art 46 ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Ta ustawa wprowadza zmianę/nowelizację do naszej ustawy o pieczy.
mopsinek

Napisano: 12 lut 2016, 14:22

Tomek
SYGNITY
Starszy inspektor
Posty: 5281
Od: 04 kwie 2007, 11:01
Kraków, Polska

Napisano: 12 lut 2016, 22:03

Czyli 500+ będzie wypłacony przez pcpry czy opsy?? I do kogo składać wniosek.
gosauu

Napisano: 15 lut 2016, 12:56

Jak dla rodzin zastępczych to pcpr-y przecież nie zmieniono art. 88 ust. 3
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 240
Od: 10 wrz 2014, 13:21

Napisano: 16 lut 2016, 16:15

Czy to 500 zł będzie przysługiwało wszystkim rodzinom zastępczym czy tylko tym, które są opiekunami prawnymi dzieci
Gość

Napisano: 17 lut 2016, 10:56

Dodatek wychowawczy przysługiwać będzie wszystkim RZ i RDD, co wynika z art. 46 Ustawy o pomocy Państwa ...
http://orka.sejm.gov.pl/opinie8.nsf/naz ... /216_u.pdf
ale mam pytanie, na jaki okres pierwszy raz będziemy przyznawać dodatek rodzinom zastępczym, na okres 12 miesięcy od dnia wejścia w życie zmian ustawy o 500+, czy tak jak gminy - do 30 września 2017 ???

I co z odpłatnością Gmin? Z zapisów zmian do ustawy owrispz wynika, że będziemy obciążąć gminy odpłatnością za wypłacony dodatek. Jak myslicie?
Goa

Napisano: 17 lut 2016, 12:21

Dodatek wychowawczy i dodatek do zryczałtowanej kwoty, o
którym mowa w art. 115 ust. 2a, oraz koszty
ich obsługi są finansowane w formie
dotacji celowej z budżetu państwa.
Nie wiem po co obciążać gminę.
Z.Z.

Następna

  
Strona 1 z 7    [ Posty: 68 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]