Śmierć rodziny zastępczej i MOW

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 29 mar 2016, 14:00

Tytuł trochę pokrętny :lol:

Mam taki problem. Wychowanek spokrewnionej rodziny zastępczej, został w 2012r umieszczony w MOW, przy równoczesnym zachowaniu rodziny zastępczej, która od tego momentu otrzymywała 20% świadczeń.

Babcia umarła dziś, a wychowanek kończy 18 lat w sierpniu i dopiero wtedy opuści MOW, gdzie obecnie chodzi do szkoły.

Wiem, że zgodnie z art. 140 ust. 2 mógłby z automatu stać się osobą usamodzielnioną, ale przecież nadal prawomocne jest postanowienie sądu na MOW :? Czy w tym przypadku zapis art. 140 ust. 2 jest obowiązujący? Czy nie jest to tak, że postanowienie sądu o rodzinie wygasa, a nadal prawomocne jest postanowienie sądu o MOW?

Pytanie - czy ten dzieciak będzie wychowankiem rodziny zastępczej z dniem śmierci babci, czy MOW-u z dniem jego opuszczenia po osiągnięciu pełnoletności?
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21


Napisano: 30 mar 2016, 12:01

Na prawdę nikt mi nie pomoże :(
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21

Napisano: 31 mar 2016, 8:30

Sędzia sądu rodzinnego prawdopodobnie wyda postanowienie o powrocie chłopaka pod opiekę matki z zachowaniem środka wychowawczego w postaci MOW-u, więc problem sam się rozstrzygnie ;)

Ale mam taki żal w sobie - to już, któryś raz - ja zadaję pytanie i nikt, dosłownie nikt nie nawet próbuje pomóc :(
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21

Napisano: 04 kwie 2016, 7:55

Hej Iwa27, mam podobnie, widzę po poście, że przeglądany - czasami widzę np. 77 odsłon. Podejrzewam, że znawcy temetau przeglądają forum, związani z pomocą społeczną i brak odzewu. Póżniej kontaktuję się z "górą" i umieszczam odpowiedzi, wiesz, chyba przestane!
martaaa

Napisano: 04 kwie 2016, 11:49

Dziś widzę, że z tego żalu po polsku przestałam pisać :twisted:

Marto już też sobie kilka razy obiecywałam, ale ja z tych głupich i niepamiętliwych :ugeek:
iwa27
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 248
Od: 10 wrz 2014, 13:21

Napisano: 04 kwie 2016, 11:58

Witam.
Ja myślę,że jak najbardziej możesz stosować się do art. 140 ust. 2.
My mieliśmy podobną sytuację, ale dziewczyna uczęszczała do "normalnej" szkoły. Babcia zmarła chwilę przed jej 18nastką
madziara

Napisano: 04 kwie 2016, 12:00

Nie przejmuj się ;) mam podobnie, ale dam spokój już z pytanaimi tu
martaaa


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]