diagnoza psychofizyczna dziecka - do PCPR

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 20 lip 2016, 15:14

Witam,
chciałabym uzyskać informację w jaki sposób rozwiązaliście kwestię zapewnienia diagnozy psychofizycznej dziecka (zgodnie z art. 38a ust 1 pkt 7 ustawy o WRiSPZ)?
czy diagnozy te robi pracownik specjalnie do tego zatrudniony (psycholog/pedagog?)? czy może w ramach wzajemnej współpracy nieodpłatnie wykonuje te diagnozy poradnia psychologiczno-pedagogiczna?
czy w miarę potrzeb uaktualniacie dane zawarte w diagnozie, np. dla dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi? jak to u Was wygląda? proszę o odp.
pcpr1212


Napisano: 22 lip 2016, 13:49

Hej u nas diagnoza psychofizyczna składa się z zaświadczenia o stanie zdrowia dziecka, którą wypełnia lekarz rodzinny i informacji o dziecku otrzymanej z PPP. Za każdym razem kiedy dziecko trafia do nas wymagamy od RZ tych dokumentów, a później ewentualnie uzupełniamy o nowe.
Kasia1988
Awatar użytkownika
Praktykant
Posty: 5
Od: 21 cze 2016, 9:06

Napisano: 26 lip 2016, 9:54

Kasia1988 pisze:Hej u nas diagnoza psychofizyczna składa się z zaświadczenia o stanie zdrowia dziecka, którą wypełnia lekarz rodzinny i informacji o dziecku otrzymanej z PPP. Za każdym razem kiedy dziecko trafia do nas wymagamy od RZ tych dokumentów, a później ewentualnie uzupełniamy o nowe.


Co zawiera ta informacja z PPP?
mopsinek

Napisano: 27 lip 2016, 15:24

Kasia1988 pisze:Hej u nas diagnoza psychofizyczna składa się z zaświadczenia o stanie zdrowia dziecka, którą wypełnia lekarz rodzinny i informacji o dziecku otrzymanej z PPP. Za każdym razem kiedy dziecko trafia do nas wymagamy od RZ tych dokumentów, a później ewentualnie uzupełniamy o nowe.



A czy zgodnie z art. 38a ust. 1 pkt 7 to nie rodzina zastępcza powinna od PCPR otrzymać diagnozę psychofizyczną dziecka? Więc jak żądać jej od rodziny...?
Jak to wygląda w innych PCPR? Jak to rozwiązaliście? Bo my jako PCPR nie jesteśmy stroną dla PPP - na wniosku o opinię o dziecku żądają podpisu opiekuna...
pcpr*

Napisano: 29 lip 2016, 7:47

"A czy zgodnie z art. 38a ust. 1 pkt 7 to nie rodzina zastępcza powinna od PCPR otrzymać diagnozę psychofizyczną dziecka? Więc jak żądać jej od rodziny...?
Jak to wygląda w innych PCPR? Jak to rozwiązaliście? Bo my jako PCPR nie jesteśmy stroną dla PPP - na wniosku o opinię o dziecku żądają podpisu opiekuna...[/quote]"

Do RZ przekazujemy wszystkie dokumenty, które pozyskaliśmy z różnych źródeł, może u was się zdarza tak że dziecko ma aktualnie prowadzoną kartotekę lekarską i opinie od psychologa, ale my raczej takiego luksusu nie mamy więc dziecko trzeba skontaktować z psychologiem jak już trafia do pieczy zastępczej.
Kasia1988
Awatar użytkownika
Praktykant
Posty: 5
Od: 21 cze 2016, 9:06


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]