czy zmiana decyzji? - pilne!!!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Miejsce postów i tematów usuniętych

Napisano: 27 cze 2018, 8:51

Jeśli ojcu przyznano zasiłek rodzinny na 4 letniego syna w kwocie 124 zł (nie wiem jakim cudem, ale tak jest) to mogę zmienić mu decyzję w części dotyczącej kwoty przyznania (za nim będę robić zwrot) czy muszę pisać do SKO o unieważnienie decyzji?
;) „-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić, że jesteś.”
Nutka
Referent
Posty: 481
Od: 09 kwie 2014, 10:14


Napisano: 27 cze 2018, 9:57

Musisz wysłać do SKO.
Art. 30 ust. 2 pkt 4 tylko w takiej sytuacji pozwala na ściąganie nienależnie pobranych świadczeń - gdy będzie stwierdzona nieważność decyzji. Jeśli tylko zmienisz to nie masz podstawy do ściągania nienależnych.
Kto w świadczeniach pracuje, ten się w cyrku nie śmieje...
Zofia
Starszy referent
Posty: 782
Od: 19 lut 2015, 12:39

Napisano: 27 cze 2018, 11:01

dziękuję za odpowiedź
;) „-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić, że jesteś.”
Nutka
Referent
Posty: 481
Od: 09 kwie 2014, 10:14


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]